Four Winds Residence Tüm İtirazlara Rağmen Yükselmeye Devam Ediyor

Taşyapı'nın İstanbul Anadolu yakasındaki projelerinden olan Four Winds Residence, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Arsası'nda yükselmeye devam ediyor. Haziran ayında hazırladığımız haberin fotoğraf galerisini güncelledik.

23 Ağustos 2004’te açılan kat karşılığı ihaleyi Taşyapı kazanmıştı. Yapılan tüm itirazlara, açılan davalara rağmen inşaat devam ediyor. Yaşanan gelişmelerin tümüne Arkitera.com sayfalarında yer vermiştik.

Toplamda 45 katlı olması planlanan kulelerin şimdiden 26 katı tamamlanmış. Bu hali ile bile çevresindeki apartmanları yutmuş durumda.

Taşyapı’nın web sitesinde proje şu sözler ile anlatılıyor:

Dört Dörtlük
4 yön, 4 açı, 4 manzara, 4 köşe, 1 merkez. Her türlü detayın düşünüldüğü Four Winds’de sadece standartların değil, beklentilerinizin de çok üstünde çıkıldığını göreceksiniz. Mimari her türlü gerekliliğin gerçekleştirildiği ve dekoratif en ince ayrıntının bile düşünüldüğü Four Winds’de, pek çok “ilk” ve “en”e şahit olacaksınız.


Taşyapı’nın sitesinde yer alan bu görsel oldukça yanıltıcı. 4 kulenin çevresiyle olan ilişkisini hiçbir şekilde anlatmıyor.

Ayaklarınızı Yerden Kesmeden Havalanmak İster misiniz?
45 kat… 4 kule… 1 başyapıt Her türlü detayın düşünüldüğü Four Winds’de sadece standartaların değil, beklentilerinizin de çok üstünde çıkıldığını göreceksiniz. Mimari her türlü gerekliliğin gerçekleştirildiği ve dekoratif en ince ayrıntının bile düşünüldüğü Four Winds’de, pek çok “ilk”e ve “en”e şahit olacaksınız.


Bu görsel ise durumu çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Cadde’ye 5 Dakika… Catewalk’a 45 Dakika…
Four Winds’de kendizini hem dinlencenin, hem eğlencenin, hem sanat ve kültürel aktivitelerin, hem sporun, hem de alışverişin içinde bulacaksınız. Four Winds, sadece pencerenizin dışındaki muhteşem manzaranın içinde değil, hayatınızda da esen taze bir meltem olacak.

Etiketler

13 yorum

 • bahar-bayhan says:

  Yaklaşık 6 metrelik sokaklar üzerinde yükselen dev binalar…Bu yapılara nasıl imar verildiği kesinlikle şaibeli!!

 • ugur-ceylan says:

  Bu yapıları görünce, Kadıköy’de yaşadığım 40 senemilik eski apartmanımızın yıkılıp yerine depreme dayanıklı yeni bir bina yapılmasına izin vermeyen imar kanununa diyecek söz bulamıyorum. Kişiye özel imar kanunu.

 • ahmet-turan-koksal says:

  Bu olay Kadıköy Belediyesi’nin minik dağarcığını aşalı çok oluyor. Nasıl imar alındığını ya da verdiklerini onlar da bilmiyorlar bence. Varsa yoksa Atatürkçü’yüz. Eeeeee…

 • mehmet-eris says:

  istikbal göklerdedir! -mustafa kemal atatürk

 • talha-gencer says:

  Four Winds ismini Four Shits olarak değiştirmeyi öneriyorum.

 • ozge-bozkurt says:

  Kulelere daha nasıl imar vermesinler…
  4 kulenin 2si ve diğer 2sinin de 9. kata kadar olanı arazi karşılığı inşaata anlaşılmış.. sevgili devletimize hizmet yahuu!

 • omer-yilmaz says:

  Bence bu alan Özgürlük Parkı’na dahil edilmeliydi.

 • yilmaz-kuyumcu says:

  Kat karşılığı verilen kamu arazilerinde çok büyük sorunlar var. Çünkü kamu bir tüccar gibi davranamaz. Örneğin, Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen ve Tekel arazisine yapılacak bir parkın toplumsal getirisi milyar değil milyarlarca dolardır. Bunu bir tüccar zihniyetinin anlaması mümkün değil. Ömer Yılmaz haklı yapılacak en akıllı iş Göztepe parkını zenginleştirecek şekilde bu alanın kullanımı olmalıydı.
  Ölçeğe gelince insaf diye, ayıp diye bir şey vardı birzamanlar…

 • pelin-tunc says:

  Erenköy’de oturuyorum ve evimin yanında bu kadar yüksek olmasada, etraftaki binaların 3 katı çevre ile hiçbir alakası olmayan bir residence yapılıyor..Dahası aynı sokakta yapılan başaka bir yapınında dış cephesini gördükçe ne alaka burada şimdi dememek elde değil,sanki uzaylılar onu oraya koymuş gibi..Erenköyün sıcak havasını bozan bu yapıların nasıl önüne geçilecek bilmiyorum ama çok yorucu ve rahatsız edici hem orada yaşayan biri olarak hemde bir mimar olarak..

 • recai-ucok says:

  ee eylem yapalım cumlesı kımseden cıkmadı ben cıkarayım ne dersınız 🙂

 • talha-gencer says:

  Hakikaten “süper” proje(!) Nerede oturuyorsunuz? Selamiçeşme FOOR VİNDS (ne demek olduğunu ben de bilmiyorum) Kaçıncı kat? Karayel Bloku 45. Kat…”WOW!” bakınca Çanakkale Boğazı görünüyor (ne işe yarayacaksa)

 • recai-ucok says:

  Kat karşılığı verilen kamu arazilerinde çok büyük sorunlar var. Çünkü kamu bir tüccar gibi davranamaz. Örneğin, Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen ve Tekel arazisine yapılacak bir parkın toplumsal getirisi milyar değil milyarlarca dolardır. Bunu bir tüccar zihniyetinin anlaması mümkün değil. Ömer Yılmaz haklı yapılacak en akıllı iş Göztepe parkını zenginleştirecek şekilde bu alanın kullanımı olmalıydı.
  Ölçeğe gelince insaf diye, ayıp diye bir şey vardı birzamanlar. sozune aynen katılıyorum

Bir cevap yazın