Finlandiya Ankara hattında 21. yy’ın en iyi okul mimarisi

MİMARLAR Odası Ankara Şubesi ve Finlandiya Büyükelçiliği Finlandiya'daki okul yapıları sergisini Ankara'ya getirmek için el ele verdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Mimarlık Müzesi ve Cer Modern, 7-31 Martta, “The Best School in The World”u, 21. Yüzyılda Finlandiya’daki en iyi okulların mimari proje sergilerini Ankara’ya getiriyor.

Ankara Valiliği ve Unicef ile birlikte yürütülen Çocuk Dostu Şehir Ankara projesi kapsamında, okul yapılarına ilişkin sorumluluk üstlenen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Finlandiya Büyükelçiliği ile birlikte “21.Yüzyılda Finlandiya’daki en iyi okulların mimari proje” sergilerini Ankara’ya taşıma hazırlıklarını sürdürüyor. Finlandiya’daki eğitim sistemi ve okul yapılarının mimarilerinin tartışılacağı bu etkinlikle Ankara’nın Çocuk Dostu Şehir olmasında önemli bir deneyimi, eğitimcilere, mimarlara, öğrencilere ve kentlilere ulaştırılmış olacak.

Sergi öncesi Mimarlar Odası Ankara şubeyi ziyaret eden Finlandiya Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Mervi Nousiainen, sergiye Finlandiya’dan eğitimci mimarların katılacağı bilgisini verdi.

Serginin ayrıntılarının konuşulduğu ziyarette Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan Cer Modern’de gerçekleştirilecek olan sergi kapsamında 14 Martta Finlandiya’dan gelecek eğitimci ve mimarlarla okul yapılarının ve eğitim sisteminin tartışılacağını vurguladı. Sergi süresince Mimarlar Odası Ankara Şubesi Çocuk ve Mimarlık Çalışmaları Merkezi, çocukların okul düşlerini açığa çıkartacak atölye çalışmaları ve etkinlikleri koordine ederek, serginin öğrenciler ve eğitimciler tarafından izlenmesini sağlayacak.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan da bu Sergiyi tüm kentliler, eğitimciler ve öğrencilerle buluşturmayı arzu ettiklerini söyledi.

Etiketler

Bir cevap yazın