Fikirtepe’yi Dörtlüyor

Fikirtepe’de üç adada toplam 2 bin 650 konut yapmak için hazırlıklarını sürdüren Teknik Yapı, bölgede yeni bir ada ile daha temasa geçti.

Fikirtepe’de üç adada toplam 2 bin 650 konut yapmak için hazırlıklarını sürdüren Teknik Yapı, bölgede yeni bir ada ile daha temasa geçti. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, eğer anlaşma sağlarlarsa bölgede yaklaşık 3 bin 500 daire yapacaklarına dikkati çekiyor.

Teknik Yapı, kentsel dönüşüm faaliyetleri için yer aldığı Fikirtepe’de 3 adada planladığı projeler için hak sahiplerinin büyük bölümüyle anlaşma sağlarken, bölgede yeni bir ada ile temasa geçti. Fikirtepe’deki ilk projesini iki ay içerisinde satışa çıkarmaya hazırlanan Teknik Yapı, anlaşma sağlarsa bölgede 4 projeye imza atmış olacak. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Eğer bu ada ile de anlaşma sağlarsak 750-900 arasında daire yapacağız ve böylece Fikirtepe’de yaklaşık 3 bin 500 daire yapmış olacağız” dedi.

3 Proje hazırlanıyor

Umut Durbakayım, Fikirtepe’de adalardan birinin tamamı ile anlaşma sağladıklarını belirterek, şunları söyledi: “İkinci adayla yüzde 98, üçüncü adayla ise yüzde 85’lik bir oranda el sıkıştık. Toplam büyüklüğü yaklaşık 52 bin metrekare olan üç ada ile ilgileniyoruz. Bu adalar 215 parselden oluşuyor ve 750 civarında hak sahibi bulunuyor. Yaklaşık 19 bin metrekarelik birinci adada 950 konut yapmayı planlıyoruz. İkinci ada 20 bin metrekare ve burada yapılması planlanan konut sayısı 1.000, üçüncü ada alanı 13.500 metrekare ve yapılması planlan konut sayısı 700.

Ruhsat bekliyor

İlk adada yıkımlarını tamamladıklarını ve bölgeyi arsa haline getirdiklerini kaydeden Durbakayım, “Bir-iki ay içerisinde ruhsatı aldıktan sonra projeyi satışa çıkarmayı hedefliyoruz. Böylece 2012’de hedeflediğimiz 3 adada yaklaşık 2 bin 650 daire sayısını yukarı çıkaran yeni bir hedef belirledik. Bugünlerde dördüncü ada için görüşmelerimiz sürüyor. Bu adanın da büyüklüğü yaklaşık 11 bin metrekare civarında. Eğer bu ada ile de anlaşma sağlarsak 750-900 arasında daire yapacağız ve böylece Fikirtepe’de yaklaşık 3 bin 500 daire yapmış olacağız” diye konuştu..

Teklifle öne çıktı

Fikirtepe’de hak sahipleriyle yüzde 55’ten fazla oran ile anlaşmadıklarını vurgulayan Durbakayım,şöyle konuştu: “Fikirtepe’de çok fazla firma ortaya çıktı. İş yapabilirlik ve finansal güç geri plana atıldı ve firmaların verdiği teklifler öne çıktı. Ancak bunlar teklifler hep sözde kalıyor. Fikirtepe’deki hak sahiplerinin seçici davranmaları gerekiyor. Bölgede çantacı diye tabir edilen aracılar vardı, onların elimine olmasıyla birlikte biz de yeni ada ile görüşmeye başladık.”
 

Halkalı’ya ‘rekabetçi’ girecek

Teknik Yapı,  Halkalı’da 1982 yılında inşa ettiği Bahariye Halı Fabrikası’nın yerinde yaklaşık 1300 konuttan oluşacak yeni bir dönüşüm projesine başlıyor. Umut Durbakayım, Halkalı’daki projeleriyle Bahçeşehir’den sonra ikinci kez Avrupa yakasına geçtiklerini belirterek, “Halkalı’ya kentsel dönüşümü taşıyoruz. Mayıs ayının ilk haftasında lansmanımızı yapacağız. Hem rezidans hem de ofislerden oluşan bir proje olacak. Bugüne kadar proje yaptığımız her bölgedeki ilk marka olmuştuk. Şimdi ise kentsel dönüşümün yoğun olduğu bir bölgeye geldik. Burada da yatırım amaçlı daire almak isteyen müşterilerimizin prim beklentilerini karşılayan rekabetçi fiyatlarla satışa çıkacağız. Şu anda projenin fiyatları üzerinde çalışıyoruz. Lansmanda bölgeye göre uygun fiyatlarla satışa çıkacağız. Halkalı’ya rekabet etmek için gidiyoruz” diye konuştu. Durbakayım, İkitelli’de yer alan diğer Bahariye fabrikasının dönüşümü için de görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

 

Etiketler

Bir cevap yazın