FG Wilson Mühendislik Mükemmelliyet Merkezi’ne 26 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

FG Wilson Belfast/İngiltere'deki ana üretim tesisinde kurduğu "Mühendislik Mükemmelliyet Merkezi", ürün doğrulama sürecinde önemli bir iyileştirme gerçekleştirmek ve daha gelişmiş ürünleri daha verimli bir şekilde üretmek üzere hizmete alındı.

 2011 Ağustos ayında yapılan açılış törenine, York Dükü ve Bakanlar başta olmak üzere İngiltere’deki iş dünyası ve üniversitelerin en seçkin temsilcileri katıldı.

Yeni tesis prototip geliştirme süresini önemli ölçüde kısaltarak araştırma ve geliştirme çalışmalarının doğrulanması sürecinde bir dönüşüm yaratacak.

Tesisteki test olanakları 5 ana alanda yoğunlaşıyor:

Hazırlık Odası: Bu alanda test hücrelerine alınacak jeneratörlerin ilk çalıştırılmaları ve sorun giderme kontrolleri yapılıyor.

A2, A3, C1 Test Hücreleri: Farklı güçteki jeneratörler otomatik ve uzaktan kumandalı olarak kontrol edilip, izlenip, zorlu ortam sıcaklıklarında test ediliyor.

Kumanda Odaları: Jeneratörlerin test ve izleme faaliyetleri uzaktan kumanda işlevselliğiyle bilgisayar kontrollü olarak ve emniyetli bir şekilde gerçekleştiriliyor.

FG Wilson’un dünya standardındaki bu yatırımı sayesinde;
–  AR-GE testleri müstakil olarak gerçekleştirilecek,
– Büyüyen ürün platformları desteklenecek,
– Motor elektroniğinin geliştirilmesine yönelik test ihtiyaçları karşılanacak,
– Test sonuçları doğru ve tekrarlanabilir şekilde 7/24 sağlanacak,
–  Ürün test hızı artırılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın