FEZA Mağazası Addresistanbul’da Açıldı

Feza Ökten Koca, 2012 yılından beri çeşitli fuarlarda sergilediği ürün tasarımlarını FEZA markası altında topladı.

Elips Tasarım Mimarlık kurucusu Feza Ökten Koca, yirmi seneyi aşkın süredir ekibi ile birçok projeye imza attı. 2016 yılında A Design Award yarışmasında Boomerang sandalye tasarımı ile ödül kazanan mimar, 2012 yılından beri çeşitli fuarlarda sergilediği ürün tasarımlarını FEZA markası altında topladı.

FEZA markası altındaki tasarımlar modern ve yalınlık temalarıyla biçimlenen mobilya ve aydınlatma ürünlerinden oluşuyor. Koleksiyondaki parçalar özgürlüğe, yalınlığa ve özgünlüğe ithafen kalıplar içinde kalmaksızın farklı çizgisel özelliklerde ve bazıları özellikle şeffaflık ana temasıyla tasarlanmış. Tasarımların her biri ayrı ilhamlardan yola çıkmış ve kendi hikayesini yaratmıştır. Her ürün bir diğerinden tamamen bağımsız ve farklı olarak biçimlenmiş. Tasarımlar, gerek formları gerekse malzemeleri ile alışılmışın dışında olmaları ile şimdiden dikkatleri üzerine çekiyor.

Tasarımda kullanılan şeffaflık teması hem yer çekimine karşı verilen mücadeleye, hem de montajdaki çıplaklık kavramlarına vurgu yapıyor. Farklı malzemelerin bir arada kullanımıyla alışılmışın dışına çıkılan FEZA tasarımları kimi zaman şeffaf akrilik malzeme kullanımı ile lake ve masif ahşabı ön plana çıkarırken, kimi zaman da mermer ve metal ile kumaş ve deriyi bir araya getiriyor. Sürekli yeni tasarımlarla yenilenen mağazada yer alan tasarımlar ev, otel, ofis ve restoran alanlarında kullanıma uygun çizgi dışı, şaşırtıcı bir dile sahip.

Etiketler

Bir cevap yazın