Europe 40 Under 40 Ödülü’nde Türkiye’den 3 İsim

Avrupa'daki 40 yaşın altındaki en başarılı 40 mimarın ve tasarımcının belirlendiği "Europe 40 under 40" ödül listesinde, bu sene Türkiye'den 3 isim var.

“Europe 40 Under 40” ödülleri The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies  ve The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design kurumları tarafından dünya mimarisi ve tasarımının yakın geleceğine ışık tutacak yeni jenerasyonu teşvik etmek amacıyla, her yıl Avrupa ülkelerindeki en başarılı genç mimar, peyzaj mimarı, iç mimar ve tasarımcılara veriliyor.

40 yaşın altındaki en başarılı 40 mimarın ve tasarımcının belirlendiği ödülü bu sene kazanan isimler arasında Mehmet Cemil Aktaş, Ilgın Avcı ve 2019 Arkitera Genç Mimar Ödülü’nü de kazanan Fatih Yavuz da bulunuyor.

Kazanan İsimler

1. Elina Kritikou – EKKY Studio Architects L.L.C. (Kıbrıs)
2. Ondřej Chybík – CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS (Çek Cumhuriyeti)
3. Simon Barthelemy – NOVO architectures (Fransa)
4. Raphael Bétillon – Bétillon &Freyermuth architects (Fransa)
5. Moïse Boucherie – TRACKS Architectes (Fransa)
6. Fabien Brissaud – MOBILE Architectural Office (Fransa)
7. Meriem Chabani – TXKL Architectes Urbanistes (Fransa-Cezayir)
8. Benjamin Cros – Cros & Leclercq Architectes (Fransa)
9. Michel De Rocca Serra – ORMA ARCHITETTURA (Fransa)
10. Florent Descolas-OYAPOCK ARCHITECTES (Fransa)
11. Florian Faye – Faye Architectes (Fransa)
12. Guillaume Freyermuth – Bétillon et Freyermuth architects (Fransa)
13. Jean Luc Fugier – PAN architecture (Fransa)
14. Véronique Hours – A.P.Arts (Fransa)
15. Michel Juen – Michel Juen Architecte dplg (Fransa)
16. Pierre Lelievre – ATELIER L2 (Fransa)
17. Christophe Lemoal – Lemoal Lemoal Architectes (Fransa)
18. François Lepeytre – Atelier CMJN (Fransa)
19. Jean-François Madec – JEAN-FRANCOIS MADEC ARCHITECTE (Fransa)
20. Lorenzo Majer – bianchimajer (Fransa)
21. Pauline Marchetti – Ferrier Marchetti Studio (Fransa)
22. Anne-Julie Martinon – MAAJ ARCHITECTES (Fransa)
23. Adrien Mondine – OYAPOCK ARCHITECTES (Fransa)
24. Ronan Prineau – Atelier Ronan Prineau (Fransa)
25. Vanessa Larrère – OECO ARCHITECTES (Fransa)
26. Jean-Benoît Vétillard – Jean-Benoît Vétillard Architecture (Fransa)
27. Ilias Papageorgiou – PILA (Yunanistan)
28. Maria Tsaftari – Urban Soul Project (Yunanistan)
29. Τhomas O Brien – t o b architect (İrlanda)
30. Marco Tanzilli – TA.R.I-Architects (İtalya)
31. Jakub Cieślik – grupaVERSO (Polonya)
32. Anna Paszkowska – Grudziąż – 81.WAW.PL (Polonya)
33. Łukasz Skorek – KUMSTUDIO- Łukasz Skorek (Polonya)
34. Carlos Quevedo Rojas – Carquero Arquitectura (İspanya)
35. Rocío Pina – ENORME Studio (İspanya)
36. Mijke De Kok – Studio Valkenier (Hollanda)
37. Mehmet Cemil Aktaş – caps. (Türkiye)
38. Ilgın Avcı – CAA Studio (Türkiye)
39. Fatih Yavuz – FREA (Türkiye)
40. Scott Kyson – Studio Kyson (Birleşik Krallık)

Etiketler

Bir cevap yazın