Emre Güneş, IES 2019 Konferansında

Emre Güneş, Amerika’nın aydınlatma alanındaki köklü sivil toplum örgütlerinden IES’in Kentucky, Louisville’de düzenlediği IES 2019 konferansına konuşmacı olarak davet edildi.

Ülkemizde mimari aydınlatma tasarımının meslek olarak tanınması için yıllardır emek veren, sektör paydaşlarını buluşturan PLD Türkiye dergisi ve etkinlikler dışında, Türkiye aydınlatma sektörünü uluslararası camiada düzenli olarak temsil eden Ağustos Teknoloji kurucu ortaklarından Emre Güneş, Amerika’nın aydınlatma alanında köklü sivil toplum örgütlerinden IES’in Kentucky, Louisville’de düzenlediği IES 2019 konferansına konuşmacı olarak davet edildi.

9 Ağustos 2019’da “Işık Hakkındaki Konuşma Biçimimizi Değiştirme Zamanı Gelmedi Mi?” başlıklı bir konuşma yapacak olan Güneş, Amerika’nın aydınlatma konusundaki en önemli bilgi platformlarından birinde Türkiye’yi temsil edecek.

1906 yılında kurulan IES, yüz yılı aşkın süredir iyi aydınlatma uygulamalarının tüm yönleriyle üyelerine, aydınlatma endüstrisine ve tüketicilere çeşitli programlar, yayınlar ve hizmetler aracılığıyla iletmeyi amaçlayan önemli bir örgüt. IES; mimarlar, mühendisler, tasarımcılar, eğitimciler, öğrenciler, müteahhitler, distribütörler, yardımcı personel, imalatçılar ve bilim adamları gibi farklı uzmanlıklardan oluşan aydınlatma sektörü paydaşlarının birikimini kamu yararı eylemlere dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) akreditasyonlu bir Standart Geliştirme örgütü olarak da hizmet veren IES, Aydınlatma El Kitabı dahil olmak üzere yüzü aşkın tasarım rehberi ve teknik doküman hazırlamıştır.

Emre Güneş

Türkiye’de aydınlatma tasarımı alanında büyük katkıları bulunan Emre Güneş, 2006 yılından beri PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyor. 2007-2014 yılları arasında PLDA (Professional Lighting Designers’ Association) Türkiye temsilciliğini yürüten Güneş, bu süreçte konferanslar, atölye çalışmaları, guerilla lighting, light walk gibi yirmiden fazla projeye imza attı ve 2011 yılından beri ışık kirliliği ile ilgili kamuoyundaki bilinç seviyesini artırmaya yönelik çalışıyor.

Emre Güneş, 2014 yılı başında Ağustos Teknoloji’yi kurdu. 2018 Mayıs ayından beri LIGMAN markasının dünya çapında İş Geliştirme Direktörü görevini üstleniyor. 

Etiketler

Bir cevap yazın