Emre Arolat’a Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü

Emre Arolat, MSGSÜ'nün bu yıldan itibaren vermeye başladığı Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü'nün ilk sahibi oldu.

7 Mart Pazartesi akşamı düzenlenen törenle takdim edilecek olan ödüle paralel olarak Tophane-i Amire’de EAA-Emre Arolat Architects’in güncel üretimlerine yer verilecek bir de sergi düzenleniyor.
EAA’nın “şimdiki zaman”ından bir kesit niteliği taşıyan “An/Moment” sergisi ofisin halen uğraşmakta olduğu yakın zamana dair üretimlerine yer verecek. Bilindik retrospektif mimarlık sergilerinin aksine henüz geçmişte kalmamış, dolayısıyla mesafe kazanılmamış, ofisin halen uğraşmakta olduğu yakın zamana dair üretimin yer aldığı “An/Moment” sergisinde, EAA’nın gündemindeki projeler, konular, olaylar, kişiler; üzerinde oynama yapılmamış gerçek dökümanlarıyla yer buluyor, ofisin “yakın geçmiş zaman”a dair belleğini görünür ve içinde dolaşılabilir kılıyor. EAA’nın 2010 yılında aldığı 18 ayrı ödül ve Ağa Han Mimarlık Ödülü içerisinden EAA’nın ödül kurumuyla ilişkisi, EAA’daki ofis yaşamı, proje sürecinde üreyen/üretilen dökümanlar, eskiz defterleri, kişisel notlar ve video kayıtları ile zenginleşen sergi, tamamlanmış bütünsel bir anlatıdan ziyade fragmanlarda oluşan yapısıyla izleyiciyi içine çekiyor ve serginin parçası haline getiriyor.

MSGSÜ’nün 7 Mart Pazartesi gecesi Tophane-i Amire’de düzenleyeceği Osman Hamdi Bey Sanat Ödülü töreninin ardından açılacak olan “An/Moment” sergisi 8-24 Mart tarihleri arasında izlenebilecek.

Etiketler

Bir yanıt yazın