Dünyanın en yüksek 2. binasına ilk ziyaret

Dünyanın en yüksek ikinci binası 634 metrelik The Tokyo Sky Tree'yi düzenlenen basın turu ile ilk olarak gazeteciler gezdi. Grup, 80 saniyede 450 metre yüksekliğe ulaştı.

Dünyanın en yüksek ikinci binası unvanına kavuşan 634 metre yüksekliğindeki The Tokyo Sky Tree, 22 Mayıs’ta halka açılacak.

Dubai’deki 828 metrelik Burc Halife’nin ardından dünyanın en yüksek ikinci binası unvanına kavuşan 634 metre yüksekliğindeki The Tokyo Sky Tree, 22 Mayıs’ta halka açılacak. Bina, açılış öncesi gerçekleşen basın turu ile gazetecilere tanıtıldı.

Özel bir teknoloji ile depreme karşı dayanıklı bir yapıya kavuşan binanın 350 metre yüksekte yer alan ilk gözlem katına hızlı asansörle 50 saniyede ulaşılıyor. İkinci katına ulaşmak ise 30 saniye daha sürüyor.

İki kafe ve bir restoranın yer aldığı gözlem katlarında kullanılan özel camlardan aşağıya direkt olarak bakılabiliyor.

2 bin 523 basamaklı merdiveni de bulunan çelik bina, 7 şiddetinde depreme dayanıklı olarak tasarlanmış. Deprem anında ana gövdesi ile dışta yer alan çelik kafesin birbirinden ayrılabildiği binanın Tokyo’nun en çok turist çeken yerlerinden biri olması bekleniyor.

Etiketler

Bir cevap yazın