Divan, Güneydoğu’da ilk otelini açıyor

İpekyolu üzerinde 20 milyon euro yatırımla beş yıldızlı Divan Gaziantep Oteli ve 48 dairelik Divan Residences'in inşaatına başlandı.

Divan Grubu, Gaziantep’te 20 milyon euro yatırımla 121 odalı beş yıldızlı Divan Gaziantep Oteli ve 48 daireden oluşan Divan Residences yapıyor.

Büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Gaziantep’te iş oteli konseptli Divan Oteli ile Güneydoğu bölgesinde ilk otel projesini gerçekleştiren Divan Grubu, yeni açacağı Bursa, Gaziantep, Adana, Samsun ve Irak’ta Erbil otelleri ile 2013 yılı sonuna kadar toplam 14 otele ulaşmayı planlıyor.

Divan Grubu Mali İşler ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Faik Öztunç, Gaziantep’te Şehitkamil bölgesinde tarihi İpekyolu üzerindeki projede yer alan otel ile residences projesinin toplam inşaat alanının 13 bin 233 metrekare olduğunu belirtti.

Öztunç, şunları söyledi:

”Otel 121 odalı olacak ve Divan Residences 48 daireden oluşacak. Haziran 2011 itibari ile inşaata başladık, 2013 yılının ikinci çeyreğinde açılışı planlıyoruz. Toplam yatırım tutarı 20 milyon euro olan proje ile yaklaşık 100 kişi direkt, 400 kişi dolaylı olarak istihdam edilecek.

Tarım ve sanayi başta olmak üzere Türk ekonomisine yön veren, irili ufaklı 500 sanayi işletmesinin bulunduğu, ticari hacmi ile GAP’ın merkezi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en gelişmiş kenti olan Gaziantep’te açılacak olan iş oteli konseptli Divan Gaziantep Oteli ile bölgedeki ilk otel projesini gerçekleştirmekteyiz.”

Etiketler

Bir cevap yazın