Çin’de Bir Fransız Restoranı Black Diamond

Çin’de Bir Fransız Restoranı Black Diamond

Çin’in Sichuan Eyaleti’ne bağlı Manfu New Area bölgesinde 12.000 metrekarelik bir alanda konumlanan World Park City'de yer alan Black Diamond isimli Fransız restoranı AD Architecture tarafından tasarlandı.

Güven ve Kararlılık

World Park City, ülkede turizm, ticaret ve yerleşimi birbirine entegre eden, nitelikli bir yaşam vaadeden bir hub olarak kültürel deneyimi, iş yerleri ve gelecekteki eğitim servisleri olduğu kadar eğlenceyle ilgili mekanlarla kültürel işlevleri kapsayan ilk kompleks. Black Diamond, World Park City’nin merkezinde bir şelale evine yerleşen bir Fransız restoranı.

Çağdaş ve artistik tarzda sunulan restoran, ülke için eğitici ve öğretici bir değere sahip. Tasarım bir dereceye kadar geleceği yaratırken, aynı zamanda hem World Park City’nin hem de AD Architecture’ın güvenini ve kararlılığını gösteriyor.

Esnek Mekan

Mekan bir belirsizlik duygusuna sahip. Farklı alanların kaynaşması ve ayrılması, karışık duygulara yol açıyor. AD Architecture’ın projeye yaklaşımı batı restoranlarının geleneksel mekansal biçimini altüst eden, ancak hala Fransız zarafeti ve romantizmini koruyan deneysel bir girişimle vücut bulmuş.

Bar alanı restoranın kalbindeki konumu ile ilk görsel odak olmuş. Tüm masalara servis verebiliyor ve istenen işlevi gerçekleştirebiliyor.

Gösterişsiz Özgürlük

Bu mekan, sadece mahremiyeti değil, misafirlerin de çeşitli sahneler ve duygularla keyif almasını sağlayan yarı kapalı bir alan. Yapay tekniklerle doğal dokular taklit edilmiş. Yapısal estetik ve doğal malzemeler çarpıştırılarak gizli bir güç çıkarılmış.

Etiketler

Bir cevap yazın