Çelik Fabrikasından Çok Amaçlı Ofis Alanına Dönüşüm

MSR Design, Pittsburgh'daki tarihi bir çelik fabrikasını çok amaçlı bir ofis alanına dönüştürüyor.


MSR Design (Meyer, Scherer & Rockcastle ltd) tarafından gerçek anlamda sürdürülebilir, karma kullanımlı, yüksek teknolojili bir inovasyon bölgesine dönüştürülen 170 dönümlük endüstriyel kirlenmeden etkilenmiş toprak sahasındaki daha büyük bir geliştirme planının parçası olan proje, çok aşamalı, uyarlanabilir bir çelik fabrikasının yeniden kullanımını kapsıyor.


Yeni yapı, eski fabrikanın çelik yapısal çerçevesi içinde bir kutu olarak, ofis alanı, tasarım, prototipleme ve test birimlerinin yanı sıra ortak kullanım alanları barındırıyor ve kiracılar arasında Carnegie Mellon Üniversitesi’nin Gelişmiş Robotik Üretim Enstitüsü yer alıyor.


Yapı, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğimli bir çatıdaki en büyük güneş paneli kurulumuna sahip.

Proje, LEED-NCv4 Gold sertifikasını elde etmek için çeşitli sürdürülebilir önlemleri ve çatıdaki güneş panelleri aracılığıyla tüm kompleksin çoğunluğu için tesis içi elektrik gibi karbon sıfıra yakın enerji kullanımını içeriyor.


Yüksek performanslı bir kaplama, çatıda su yeniden kullanım sistemi ve geri dönüşümlü yağmur suyu drenaj sistemi aracılığıyla iç mekanlarda termal verimlilik ve %96 doğal ışık sağlanıyor.


Çok amaçlı ofis alanına dönüşüm esnasında, fabrikanın metal duvarları ve çatısı altındaki çelik üst yapıyı ortaya çıkarmak amacıyla kaldırılmış. Eski makine temellerinin izlerini çevre düzenlemesiyle bütünleştiren alan ve harabe bir bahçe, alanın dış mekan olanaklarından en belirgin olanları.


Mill 19, artık ikonik bir Pittsburgh simgesinin son teknoloji bir araştırma ve geliştirme tesisine kayda değer bir dönüşümü.

Etiketler

Bir cevap yazın