Büyükçekmeceliler, Albatros Parkı için Ayakta

Büyükçekmece Belediyesi tarafından 2013’te satışa çıkarılarak otel yapılması planlanan Albatros Parkı, bu kez de otopark yapılma tehlikesiyle karşı karşıya.

Büyükçekmece Belediyesi, parka iş makinelerini sokarak ağaçları sökmeye çalışırken, iş makinelerinin önüne geçen halk çalışmaları durdurdu. Halk, gösterdiği tepkinin ardından güvenlik güçleri tarafından parktan zorla çıkarılırken, park zincirle kapatıldı. Duruma tepki gösteren Büyükçekmeceliler “Ortak yaşam alanımıza tel örgü çekmenize, kapıya zincir vurmanıza, ağaçlara zarar vermenize kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.

GEZİ’Yİ HATIRLATTILAR

Bir vatandaş Albatros Parkı’nın, bölgede çocukların rahatça oyun oynayacağı tek alan olduğunu ifade ederek, “Bu parkı ranta teslim etmeyeceğiz. Bütün rant ve çıkarlarınızı boşa çıkaracağız. Gezi Parkı olaylarında AKP’yi eleştiren CHP bugün kendi belediyelerinde halkın ortak yaşam alanlarını ranta açıyor” diye konuştu.

Başka bir vatandaş ise, “CHP’li Büyükçekmece Belediyesi Gezi Parkı’nda doğaya verdiği önemden söz ederken bugün kendi belediyesinde böylesine doğa katliamı yaptı. Ne kadar samimiyetsiz olduklarını bir kez daha göz önüne kondu. Biz Büyükçekmece halkı olarak belediyenin buraya zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz” şeklinde tepki gösterdi. Büyükçekmece halkı Albatros parkı için 22-23 Ağustos’ta nöbet tutacak

Etiketler

Bir cevap yazın