Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Proje Yarışması Sonuçlandı

Bursa Hanlar Bölgesi’nde Çarşıbaşı ve çevresinin yeniden planlanması ve tasarlanmasına yönelik düzenlenen "Bursa Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Proje Yarışması" sonuçlandı.

Birinci Ödül

Proje Numarası: 10

Ekip Başı: Ece Avcı (Mimar)

Müellif: Bahadır Kantarcı (Mimar), Yasemin Çetinkaya (Şehir Plancısı), Ece Kaya (Peyzaj Mimarı), İlayda Akak (Mimar), Elif Bahar Okuyucu (Mimar)

İkinci Ödül

Proje Numarası: 22

Ekip Başı: Osman Can Bagatır (Mimar)

Müellif: Can Kalınsazlıoğlu (Mimar), Muhammed Harun Beyhan (Mimar), Gülümser Özdemir (Mimar), Gülfem Keskinkılınç (Şehir Plancısı), Buğra Kahveci (Peyzaj Mimarı)

Üçüncü Ödül

Proje Numarası: 35

Ekip Başı: Fatih Yavuz (Y. Mimar)

Müellif: Emre Şavural (Mimar), Pelin Yoncacı Arslan (Dr. Mimar), Hasan Hüseyin Özdurmuş (Mimar), Özlem Satı Kurtcu (Mimar), Zeynep Eraydın (Şehir Plancısı), Funda Baş Bütüner ( Peyzaj Mimarı/Kentsel Tasarımcı), Gizem Demirkol (Şehir Plancısı)

Yardımcılar: Pınar Ünal (Mimar), Yaren Kopan (Mimar), Berk Bingöl (Mimarlık Öğrencisi), Güney Gürsu Tonkal (Mimarlık Öğrencisi), Beyza Ayaz (Mimarlık Öğrencisi), Emre Cansever (Mimarlık Öğrencisi), Merve Uğurlu (Mimarlık Öğrencisi), Nilsu Taşel (Mimarlık Öğrencisi), Asena Janset Odacı (Mimarlık Öğrencisi), Berce Naz Atasever (Mimarlık Öğrencisi), Begüm Yeniay (Mimarlık Öğrencisi), İrem Kekilli (Mimarlık Öğrencisi), Yaşar Aydoğan (Maket).

Danışman: Can Kubin (Y. Şehir Plancısı)

Birinci Mansiyon

Proje Numarası: 23

Ekip Başı: Burcu Sevinç Yılmaz (Mimar)

Müellif: Rıfat Yılmaz (Mimar), Süleyman Yıldız (Mimar), Yusuf Cem Kuyumcu (Şehir Plancısı), Fulya Akfidan Sevim (Peyzaj Mimarı)

Yardımcılar: Maya Sevinç Yılmaz (Öğrenci), Yasemin Sevinç (Çevre Mühendisi), Sude Yılmaz (Mimarlık Öğrencisi), Eren Topuz (Elektrik Mühendisi), Cem Kıray (İç Mimar)

İkinci Mansiyon

Proje Numarası: 18

Ekip Başı: Ahmed İlyas Bilgin (Mimar)

Müellif: Hasan Kavan (Mimar), Serhat Özlü (Mimar), Songül Gülşen Şanal (Kent Plancısı), Hatice Öztürk (Peyzaj Mimarı)

Yardımcılar: Muhammed Kadir Yeşilbaş (Mimar), Ahmet Ergün (Endüstriyel Tasarımcı ve Mimar), Mert Başkan (Öğrenci), Talha Gürsal (Öğrenci), Kerem Bilgin (Öğrenci)

Üçüncü Mansiyon

Proje ekibinde şartnamede yer alan müelliflik şartları karşılanmadığı için elenmiştir.

Dördüncü Mansiyon

Proje Numarası: 7

Ekip Başı: Gülden Demet Oruç (Mimar)

Müellif: Özhan Ertekin (Şehir Plancısı), Emrah Yalçınalp (Peyzaj Mimarı), Mehmet Ronael (Şehir Plancısı), Buğra Bozkır (Peyzaj Mimarı), Işık Sevinç Keskin (Mimar), Tuğçe Taş (Şehir Plancısı), Mert Yıldız (Şehir Plancısı)

Yardımcılar: Gizem Kepenek (Mimar)

Beşinci Mansiyon

Proje ekibinde şartnamede yer alan müelliflik şartları karşılanmadığı için elenmiştir.

Satın Almalar

Proje Numarası: 14

Ekip Başı: Yılmaz Değer (Y.Mimar)

Müellif: Elif Ekinci (Mimar), Elif Akman(Mimar), Selen Çatal (Mimar), Sinem Öztürk (Mimar), Melih Bozkurt (Peyzaj Mimarı), Seda Altan (Şehir Plancısı),

Yardımcılar: Dilara Uçar (Şehir Planma), Salime Benan Kaya(Şehir Plancısı), Hande Metin (Mimar), Zeynep Hazal Tokmak (Mimar)

Danışman: Ahmet Kıvanç Kutluca (Şehir Plancısı),

Proje Numarası: 2

Ekip Başı: Hatice Rümeysa Erdoğan (Mimar)

Müellif: Aybüke Altuntaş (Peyzaj Mimarı), Feyza Gül Kaya (Şehir Plancısı)

Yardımcılar: Younis Ihmaid (Mimar), Tuğçe Gül Yanal (Mimar), Reem Khaled Abudayya (Mimar), Iman Ammar (Mimar), Selvi Binici (Mimar), Ruhin Alibayli (Mimar), Dovran Gazakov (Mimar), Edanur Subaşı (Mimar), Elif Mutlu (Mimar), Kaleab Berhe Kidane (Mimar), Merve Güre (Mimar), Melike İnce (Mimar), İrem Oğuz (Mimar)

Danışman: Fatma Büşra Köse (Mimar), Mohamed Abdellatif Khalil (Mimar), Büşra Berber (Mimar), Mustafa Gülyaprak (İnşaat Mühendisi)

Proje Numarası: 3

Ekip Başı:

Müellif: Mustafa Özçelik (Şehir Plancısı), Ekin Su Akalın (Mimar), Simin Pakakar (Mimar), İpek Vardar (Peyzaj Mimarı)

Proje Numarası: 15

Ekip Başı: Nur Dilan Özdemir (Mimar)

Müellif: Fatma Selda Özgün (Mimar), İlknur Gül (Mimar), Halenur Ballısoy (Şehir Plancısı), Merve Yamak (Peyzaj Mimarı),

Yardımcılar: İbrahim Özvarış (Mimar ve Şehir Plancısı),

Proje Numarası: 21

Ekip Başı: Ayşenur Yüksel (Mimar)

Müellif: Hilal Kahraman (Mimar), Abdülkerim Atabey (Mimar), Ebru Çakmak (Şehir Plancısı), Müberra Yüksel (Peyzaj Mimarı),

Yardımcılar: Ceylan Sözer (Peyzaj Mimarı)

Proje Numarası: 30

Ekip Başı: Esra Seymenoğlu (Mimar)

Müellif: Muhammed Alperen Kibar (Mimar), Gözde Yalçın (Peyzaj Mimarı), Buse Çiftçisertbaşı (Şehir Bölge Plancısı),

Yardımcılar: Emre Terzioğlu (Mimar), Furkan Gölen (Mimar)

Danışman: Doç.Dr. Funda Uz (Mimar), Emre Seymenoğlu (Şehir Bölge Plancısı), Selcan Arslan (İnşaat Mühendisi)

Proje Numarası: 11

Ekip Başı: Nevzat Oğuz Özer (Mimar)

Müellif: Yasemen Say Özer (Mimar), Şafak Özgür Özkan (Mimar), Cansev Rakipsiz Özer (Şehir Plancısı), Neslihan Demircan (Peyzaj Mimarı),

Yardımcılar: Deniz Sena Yalçın (Mimar), Meryem Sena Kadı (Peyzaj Mimarı)


Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Yarışması’na katılan projelerle ilgili Sanal Sergi idarenin internet sitesinden yayınlandı.

Yarışmanın kolokyumu 20 Şubat Cumartesi günü saat 11:00’da Zoom üzerinden yapılacak.

Çevrimiçi katılım için;

Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/4960391487?pwd=Njc2cUVYZXltK3Y0SjM2N2FmL1JRQT09

Meeting ID: 496 039 1487
Passcode: 567890

 

Etiketler

Bir cevap yazın