“Bu binaların yüzde 90’ını yıkacağız”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kumburgaz sahil şeridinde bulunan binaların yüzde 90'ının yıkılacağını söyledi.

“Kentsel Dönüşüm Projesini” önemsediğini dile getiren Başkan Akgün, “Herkesin bildiği gibi 40-50 yılı doldurmuş, kumun üzerine gelişi güzel yapılmış bu binaların ayakta kalması mümkün değil, hepsi yıkılacak. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bu binaları yıkarak binlerce vatandaşın hayatını kurtaracağız” dedi.

Bilim adamlarının, belediye başkanlarının görevlerinin halka gerçekleri anlatmak ve onları doğru bilgilendirmek olduğunu söyleyen Akgün, “Bunu sadece belediye başkanları, hükümet düşünmeyecek, vatandaş da düşünecek. Gelip demirleri dahi çürümüş binaların içine sonunu düşünerek girmeyecek” şeklinde konuştu.

“Bakan Bayraktar’la sık sık görüşüyoruz”

Hürriyet’e 12 km olan Kumburgaz Sahil şeridi üzerindeki olası bir depremde yıkılmaya mahkum olan bu yapıların tamamını kaldırmayı istediklerini söyleyen Akgün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’la bu konuda sık sık görüştüklerini belirtti.

Akgün, “Bakan bu bölgeye ve bu projeye özel önem veriyor. Önümüzdeki hafta yeniden görüşerek gerekirse bölgeyi birlikte gezeceğiz ve projeyi hızlandıracağız” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın