Bornova Belediye Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

12 Eylül 2015, Cumartesi günü başlayan jüri çalışmasında, ön seçim aşamasını geçmeye hak kazanan 8 ekibin projeleri değerlendirildi.

Jüri çalışması sonucunda verilen ödüller ve sahipleri:

1.ÖDÜL (Rumuz 50921)

  • Orhan Ersan, Y.Mimar- S.D.Ü (Ekip başı)
  • Ferhat Hacıalibeyoğlu, Yrd.Doç.Dr.- D.E.Ü
  • Deniz Dokgöz, Yrd.Doç.Dr.- D.E.Ü.

Yardımcılar

  • Gülcan Afacan, Mimar
  • Bora Örgülü, Mimar
  • İbrahim Yiğiter, Mimar
  • V. Mustafa Yönder, Mimarlık Öğr.

Danışmanlar

  • Cemal Çoşak, İnş.Y.Müh- D.E.Ü
  • Bülent Özgür, Mak.Y.Müh.-ODTÜ
  • Kemal Güravşar, Elk.Müh.- ADMMA.
  • Melis Sert, Peyzaj Mimarı- Ege Ü.

2. ÖDÜL (Rumuz 42751)

  • Deniz Aslan, Dr.Mimar-İTÜ (Ekip Başı)
  • Ozan Önder Özener, Yrd.Doç.Dr-İTÜ
  • Özlem Ünkap, Y.Mimar-İTÜ
  • Barış Can Cüce, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ
  • Çağlar Yılmaz, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ
  • Erenalp Büyüktopçu, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ
  • Tuğçe Alkaş, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ

Yardımcılar

  • Fatma Nur Şahin, Mimarlık Öğrencisi-Gediz Ü.
  • Rana İmam, Mimarlık Öğrencisi-İTÜ
  • İlke Şahin, İçmimarlık Öğrencisi-İTÜ

Danışmanlar

  • Bahadır Özcihan
  • Oğuz Cem Çelik, Prof.Dr.-İTÜ, Statik ve Yapı Mühendisliği
  • Bilge Kobaş, Y.Mimar,Süper8 (İTÜ,AA)
  • Selin Etkinöz, Peyzaj Mimarı
  • Sevcan Uçlar, Y. Şehir Plancısı-İTÜ
  • Hasan Özoğul, Mak.Müh.
  • Erden Ayas, Mak.Müh.
  • Aşkın Aydın, Elk.Müh.
  • Rana Birden, Galatasaray Ü.

3. ÖDÜL (Rumuz 73512)

  • Ömer Selçuk Baz,Mimar- Uludağ Ü.(Ekip Başı)
  • Burçin Akcan Ünal, Mimar- YTÜ
  • Ece Özdür, Mimar- Mimar Sinan G.S.Ü.
  • Elif Tuğçe Sarıhan, Mimar- YTÜ
  • Okan Bal, Şehir Plancısı- ODTÜ

Yardımcılar

  • Ege Battal, Mimar
  • Cihan Poçan, Grafik Tasarımcı
  • Berna Çelebi, Grafik Tasarımcı
  • Bengüsu İbiş, Mimarlık Öğrencisi
  • Merve Kavas, Mimarlık Öğrencisi

Danışmanlar

  • Ata Turak, Peyzaj Mimarı- YTÜ.
  • Cenk Yoldaş, Y.Mimar
  • Mehmet Yılmaz, Mak. Müh.- Erciyes Ü.
  • Kemal Ovacık, Elk.Müh.- ODTÜ
  • Cenk Kurtel, İnş.Müh.- Doğu Akdeniz Ü.

Mimari Maket

  • Murat Küçük
  • Mustafa Hacıfazlıoğlu

1.MANSİYON (Rumuz 28915)

  • Özgür Bingöl, Mimar-MSÜ (Ekip Başı)
  • İlke Barka, Mimar-MSÜ
  • Tuba Bilgiç, Mimar-MSGSÜ
  • Merve Şen, Mimar-MSGSÜ
  • Saadet Kök, Mimar-MSGSÜ

Danışmanlar

  • N.Papatya Seçkin, Peyzaj Mimarı-İÜ
  • Günkut Barka, İnş.Müh.-İTÜ
  • Ohannes Gül, Mak.Müh.-İTÜ
  • Nuran Erdoğan, Elk.Müh.-YTÜ
  • Ebru Firidin Özgür, Şehir Plancısı-MSÜ

2. MANSİYON (Rumuz 15908)

  • Bünyamin Derman,Y.Mimar-YTÜ
  • İnanç Eray,Y.Mimar-ODTÜ (Ekip Başı)
  • Dilek Topuz Derman,Mimar-YTÜ

Danışmanlar

  • Gonzalo Carbajo, Mimar-Rosario Üni.
  • Pınar Güvenç, Endüstri Müh.-Bilkent Üni.
  • Kubilay Savaşeri, İnş.Müh.-İTÜ
  • Serhan Çaycılar, Mak.Müh.-YTÜ
  • Selahattin Özdeniz, Elk.Müh.-YTÜ
  • Başak Taş Özdemir, Peyzaj Mimarı-İÜ

Teknik Danışmanlar

  • Meriç Kara, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı-ODTÜ
  • Nurcan Maraş, Mimar/Cephe Danışmanı-DEÜ
  • Cemil Yaman, Leed Danışman/Elk.Elokt.Müh.-İTÜ
  • Engin Ayaz, Sürdürülebilirlik Uzmanı/Çevre Müh.-Stanford Üni.

Yardımcılar

  • H. Can Özkan, Y.Mimar-YTÜ
  • Burak Yardımcı, Y.Mimar-İTÜ
  • Tuğman Büberci, Mimar-MSGSÜ
  • Ayşegül Seyhan,Mimar-ODTÜ
  • Marco Mattia Cristofori,Y.Mimar- Roma Tre Üni.
  • Serdar Köroğlu, Mimar-YTÜ
  • Luisa da Costa Moraes, Öğrenci-New School N.Y.
  • Ege Çakır, Öğrenci-ODTÜ
  • Ekin Sancak, Öğrenci-ODTÜ
  • Zeynep Ece Şahin, Öğrenci-ODTÜ

3. MANSİYON (Rumuz 83591)

  • Alişan Çırakoğlu, Y.Mimar-ODTÜ (Ekip Başı)
  • Ilgın Avcı, Mimar-İTÜ

Yardımcılar

  • Aslı İngenç, Mimar
  • Ayşegül Güner, Mimar
  • Batuhan Kumru, Mimar
  • Deniz Yazıcı, Mimar
  • Oya Esen, Mimar
  • Afif Eymen Nalbant, Mimarlık Öğr.
  • Duygu Bingül, Mimarlık Öğr.
  • S.Volkan Çelik, Mimarlık Öğr.

Danışmanlar

  • Eda Ekim, Peyzaj Mimarı- İTÜ
  • Efkan Solmaz, İnş.Müh.- YTÜ
  • Necmi Uzunbey, Mak.Müh.- İTÜ
  • Nuri Aykut Halamoğlu, Elk.Müh.- YTÜ

4. MANSİYON (Rumuz 24635)

  • Fatih Yavuz,Y.Mimar-ODTÜ (Ekip Başı)
  • Ramazan Avcı, Mimar-DEÜ
  • Seden Cinasal Avcı, Mimar-GÜ
  • Emre Şavural, Mimar-ODTÜ

Yardımcılar

  • Yücel Hüseyin Sala, Mimar-İYTE
  • Faruk Ünlü, Öğrenci-ODTÜ
  • Melih Tokaç, Öğrenci-ODTÜ
  • Nazlı Kübran Şahin, Öğrenci-KÜ
  • Mertkan Günaslan, Öğrenci-KÜ

Danışmanlar

  • Zafer Kınacı,İnş.Müh.-ODTÜ
  • Orhan Murat Gürson, Mak.Müh.-Çukurova Ü.
  • Kemal Ovacık, Elk.Müh.-ODTÜ
  • Murat Memluk,Peyzaj Mimarı-Ankara Ü.

5. MANSİYON  (Rumuz 95227)

  • Arman Tolga Akdoğan, Mimar-MSÜ

Danışmanlar

  • Seda Kurt Şengün, Peyzaj Mimarı-İTÜ
  • Erim Gürdal, İnş.Y.Müh.-Boğaziçi Ü.
  • Ömer Uluğnoyan, Elk.Müh.-İTÜ
  • Musa Şahin, Mak.Müh.-İTÜ

Yarışmanın kolokyumu ve ödül töreni19 Eylül, Cumartesi günü 13:00’da Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi, İzmir’de yapılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın