Beykoz Ortaçeşme Meydanı yenileniyor!

Beykoz Belediyesi, Ortaçeşme Meydanı'nı düzenlemek üzere harekete geçti.

Beykoz Belediyesi’nin, ilçenin kent dokusunu güzelleştirmek, bakımlı alanların sayısını artırmak ve trafik düzenlemelerini tamamlamak üzere sürdürdüğü meydan yenileme çalışmaları kapsamında Soğuksu, Tokatköy ve Gümüşsuyu Meydanları’nın ardından Ortaçeşme’de hazırlıklar başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yenilenecek olan meydandan taşınan İ.E.T.T. otobüs durakları Akbaba Caddesi’ndeki yeni yerinde hizmet vermeye başladı. Ortaçeşme Meydan düzenlemesi tamamlandığında ilçe, içinde sosyal ve dinlenme alanlarının bulunduğu bakımlı ve yepyeni bir meydana kavuşacak.

Beykoz’un en işlek meydanları arasında yer alan ve toplam 10 dönümlük alanda yürütülecek olan proje; saat kulesi, yol düzenlemeleri, engelli yürüyüş alanları, süs havuzu, büfeler, WC, yeşillendirme çalışmaları, ahşap seyir terası ile dinlenme alanlarını kapsıyor.

İlçenin meydanlarını Beykozlulara yaraşır güzellikte ve kullanışlı şekilde yenilediklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Ortaçeşme Meydanı, Çamlıbahçe ve Tokatköy Mahalleleri’nin de yararlanacağı merkezi bir konumda yer alıyor. Bu çalışmayı çok daha önce projelendirmemize rağmen iki yıl kuruldan onay çıkmasını bekledik. İlçemiz Soğuksu, Tokatköy ve Gümüşsuyu’nun ardından kullanışlı bir meydana daha kavuşacak. Çalışmalar tamamlandığında sosyal işlevi de olan güzel bir alan ilçemize kazandırılmış olacak, şimdiden ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın