Bellastock İstanbul Festivali

Bellastock İstanbul Festivali, 4-6 Mayıs tarihleri arasında İTÜ Taşkışla'da gerçekleşecek.

“Oyun Alanı” temasıyla gerçekleşecek Bellastock İstanbul Festivali kapsamında, katılımcılar  3 gün boyunca, küçük gruplar halinde kendi istekleri doğrultusunda, geri gönüşüm malzemeleri kullanarak bir sahne, festival mobilyaları, gölge elemanı ve oyun alanı strüktürleri üretecekler. Festivalde, öğrencilerin “kağıt üzerinde tasarım” yapmanın bir adım ötesine geçip 1:1 ölçeği deneyimlemeleri amaçlanıyor. Bununla birlikte, katılımcıların geri­ dönüşüm malzemeleri kullanarak mimari tasarımlar yapmasına olanak sağlayarak bir farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

Festivalde 3. günün akşamında da canlı dj performansı olacak.

4, 5, 6 Mayıs tarihlerinde, İTÜ Taşkışla Arka Bahçe’de gerçekleşecek festivalin katılımcı kontenjanı 50 kişi. Katılmak isteyenlerin [email protected] adresine üniversite, bölüm, sınıf ve telefon numarası ile birlikte mail atmaları gerekiyor.

Bellastock İstanbul hakkında: 

Bellastock İstanbul, uluslararası Bellastock topluluğunun Türkiye ayağı olarak her yıl başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de workshop ve festivaller düzenlemektedir. Mimari ve tasarım alanlarından insanlar olarak başlıca hedefleri; bu etkinliklerle katılımcıların geri ­dönüşüm malzemeleri kullanarak mimari tasarımlar yapmasına olanak sağlayarak bir farkındalık oluşturmaktır. Bütün bunların dışında sosyal bir etkinlikte yer almayı seven ve tasarımdan keyif alan insanlar icin güzel bir fırsat yaratmak istemektedirler.

Etiketler

Bir cevap yazın