Asia Young Designer Awards (AYDA) Jüriye Sor Etkinliği 03

Nippon Paint tarafından düzenlenen Asia Young Designer Awards (AYDA) kapsamında, son başvuru tarihi yaklaşırken jüri üyelerinin katılacağı üçüncü bir soru-cevap etkinliği yapılacak; başvurularla ilgili ipuçları ve tüyolar da paylaşılacak. 10 Mayıs Pazartesi günü saat 21:00'da başlayacak etkinliği Arkitera'nın YouTube kanalından, LinkedIn ve Instagram hesaplarından izleyebilirsiniz.

Nippon Paint’in geleceğin tasarımcılarını yetiştirme vizyonuyla 13 yıldır düzenlediği Asya’nın en prestijli tasarım yarışması Asia Young Designer Awards’ın (AYDA) jüri üyeleri, yarışmayla ilgili soruları online soru-cevap etkinliğinde yanıtlamaya devam ediyor. Bu yıl Türkiye’nin de dahil edildiği AYDA için düzenlenen “Asia Young Designer Awards Jüriye Sor” başlıklı online soru-cevap etkinliğinin üçüncüsü 10 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Mimarlar, iç mimarlar, tasarım meraklıları ve öğrencileri buluşturacak olan etkinlikte AYDA ile ilgili merak edilenlerin yanıtlanmasının yanı sıra başvurularla ilgili ipuçları ve tüyolar da verilecek. Saat 21:00’da başlayacak olan etkinlik Arkitera’nın YouTube kanalının yanı sıra, LinkedIn ve Instagram hesaplarından izlenebilecek.

“Asia Young Designer Awards (AYDA) Jüriye Sor” etkinliğinde yarışmanın jüri üyeleri, Suyabatmaz Demirel Architects’ten Mimar Hakan Demirel, Jeyan Ülkü Mimarlık’tan İç Mimar Jeyan Ülkü ve Nippon Paint-Betek Boya Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Arzu Uludağ katılımcılardan gelen soruları yanıtlayacak.

Harvard’da 6 haftalık programa katılma fırsatı

Asia Young Designer Awards (AYDA) profesyonel mimarlar, iç mimarlar, odalar, ortak kuruluşlar, tasarım okulları, mezunlar ve tasarım öğrencilerini tek bir çatı altında buluşturan, deneyim odaklı bir öğrenimin yanı sıra hayatta bir kez karşılaşılacak fırsatlar sunuyor.

2008 yılından bu yana düzenlenen AYDA’ya bugüne kadar aralarında Çin, Singapur ve Japonya gibi ülkelerin de bulunduğu 16 ülkedeki 1.200’den fazla üniversitede okuyan 35.000’in üzerinde öğrenci katıldı. 16 ülkede eş zamanlı düzenlenen AYDA’ya bu yıl Türkiye’deki üniversitelerin öğrencileri de başvurabiliyor.

Bu yılki teması “Empati İçin Tasarla 2021” olan, “Mimarlık” ve “İç Mimarlık” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen AYDA’da her bir kategorinin ulusal kazananı global yarışmaya girmeye hak kazanacak. Global yarışmanın kazananı, “Asia Young Designer of the Year” unvanı ile Harvard University Graduate School of Design’da 6 haftalık Design Discovery Program’a katılma fırsatı yakalayacak.

Ayrıntılı bilgi ve yarışmaya katılım koşullarını incelemek isteyenler Nippon Paint Türkiye web sitesi nipponboya.com/tr/ayda üzerinden detaylara ulaşabiliyor.

Asia Young Designer Awards (AYDA) Jüriye Sor Etkinliği

Konuklar: 

• Hakan Demirel (Mimar), Suyabatmaz Demirel Architects
• Jeyan Ülkü (İç Mimar), Jeyan Ülkü Mimarlık
• Arzu Uludağ Elazığ, Nippon Paint-Betek Boya Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Tarih ve Saat:

Etkinlik 10 Mayıs 2021, Pazartesi, saat 21:00’dan itibaren Arkitera’nın YouTube, LinkedIn ve Instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Etiketler

Bir cevap yazın