Arkitera Ödülleri sahiplerini buldu

Yapı ve mimarlık dünyasının merakla beklediği Arkitera Ödülleri, törenle sahiplerini buldu.

Arkitera Ödülleri, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 27 Kasım 2012 akşamı Sakıp Sabancı Müzesi The SEED Oditoryumu’nda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

RAF Yapı Malzemesi Ödülü’ne bu sene 4 ayrı firma 4 ayrı ürün ile layık görüldü. Sunvia Günışığı Aydınlatma Tüpü ürünü ile Form Endüstri, Multiform ürünü ile Fibrobeton, Akustik Serin Tavan ürünü ile REHAU, Novella S Slider ürünü ile Viko Elektrik ödül aldı.

Temel amacı mimar ve işverenin kamusal sorumluluklarını göz önünde bulundurarak, nitelikli mimari uygulamaların ortaya çıkarılmasına destek olan işverenleri onurlandırmak olan Arkitera İşveren Ödülü de bu sene altıncı kez sahibini buldu.

Ödül, Alataş Mimarlık Kurucusu Ahmet Hulusi Alataş tarafından tasarlanan İpera 25 projesi ile İpera Group’un oldu. Arkitera İşveren Ödülü’ne 2012 yılında layık görülen diğer işveren ise Ömer Selçuk Baz ve Emine Didem Durakbaşa tarafından tasarlanan Merkez Bankası Bursa Şubesi ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası oldu.

GENÇ MİMAR ÖDÜLÜ

Genç mimarların işlerini ve isimlerini duyurmayı, böylece mimari üretimde kendilerine daha çok yer ayrılmasını sağlamayı hedefleyen Genç Mimar Ödülü’nü ise Mert Eyiler ile arkiZON Mimarlık Ortakları Emin Balkış ve Elvan Çalışkan aldı.

Etiketler

Bir cevap yazın