ArkiPARC 2013’te Karbon “0”lanıyor

10 - 11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan ArkiPARC 2013, sürdürülebilirlik konusuna dikkat çekerek sera gazı emisyonlarını sıfırlayan Türkiye'de ilk fuar olma özelliği taşıyor.

Fuar kapsamında ortaya çıkan karbon miktarı, yüksek sektör standartları çerçevesinde yenilenebilir enerjiye yatırım yapan firmaların projelerinden karbon kredisi satın alınarak sıfırlanacak.

Nelere Dikkat Edilecek?

Fuar kapsamında;

  • Daha az kağıt harcanacak ve FSC (Forest Stewardship Council) sertifikalı kağıt kullanılacak,
  • Tekrar kullanılabilir standlar yapılacak,
  • Tek kullanımlık plastik malzemeler kullanmaktan kaçınılacak,
  • Atıkları ayrıştırıp yeniden kullanmanın yolunu aranacak,
  • Etkinlik mekanının bir bölümünü doğal ışık aydınlatacak ve elektrik tüketimi azaltılacak.

Karbon Ayak İzi Ekranı ile Karbon Salımı Hesaplanacak

Mimta EcoYapı danışmanlığında ve Madde Us tasarımıyla etkinlik içinde kurulacak Karbon Ayak İzi Ekranı ile tüm katılımcı ve ziyaretçilerin fuar alanına gelmek için harcadıkları karbon salımının miktarı hesaplanacak.

Neler Konuşulacak?

ArkiPARC 2013 kapsamında sürdürülebilirlik konusunun ayrıntılarını tartışmak üzere Yeşil Vaka Etüdleri ve Sürdürülebilirlik Hukuku konuları uzmanlar tarafından konuşulacak.

ArkiPARC Sürdürülebilirlik Ödülü 2013 Sahiplerini Bulacak!

Çevre ile ilgili sorumlulukları göz önünde bulunduran, nitelikli fiziksel çevrelerin üretilmesi için kente yapılan yatırımların ya da hizmetlerin, kente ve kentliye sürdürülebilirlik çerçevesinde geri dönüşümünün sağlanması amacıyla verilen ödül, ArkiPARC 2013’te sahipleri ile buluşacak.

Kayıt ve detaylı bilgi için www.arkiparc.com.

Etiketler

Bir cevap yazın