“Archizines” İstanbul’da

It’s Open, 20 farklı şehirden toplam 100 mimarlık dergisini ağırlayacak.

Mimarlıkla ilgili dünyanın farklı ülkelerinde yayınlanan yeni fanzinleri, gazeteleri ve dergileri bir araya getirerek, mevcut mimarlık basınına alternatif sunan ve küratörlüğünü Elias Redstone’nun üstlendiği “Archizines”, 4-22 Kasım tarihleri arasında ilk defa İstanbul’da olacak. 
  
Sergi kapsamında Avrupa, Amerika başta olmak üzere Çin, Tanzanya, Şili gibi dünyanın 20 farklı ülkesinden 100 özel yayın sergilenecek. 

Proje kapsamında, sergide yer alan dergilerin editörlerinin katılımlarıyla atölye çalışmaları ve konuşmalar da gerçekleştirilecek. 

Archizines 2011’de Architectural Association, Londra’da sergilendiğinden beri uluslararası 20 farklı mekanda sergilendi. Barselona, Berlin, Sidney, Bunlin, New York, Osaka ve Tokyo sergi duraklarından bazıları oldu. Sergi açıldığı günden bu yana 60 olan yayın sayısı 100’e ulaştı. Sergi, Pin-Up Magazine, Volume ya da Apartamento gibi uluslararası üne sahip yayınların yanı sıra, Index Newspaper (Portekiz) gibi nadir bulunan, ya da sıradışı mimari çizimlere odaklanmış Amerikan-Japon Journal Draftery gibi yayınları da içeriyor.
   
Archizines bağımsız ve alternatif yayıncılığı; bir mimari yorum, eleştiri ve araştırma alanı olarak görür; fotoğraf, illüstrasyon ve tasarım alanlarına yeni bir bakış önerisinde bulunur ve bu özgün içeriğiyle yayıncılığı yaratıcı bir platform olarak destekler.

Etiketler

Bir cevap yazın