Ankara’da Next Level

İnşaat sektörünün iddialı oyuncularından Pasifik İnşaat, Ankara'nın ofis, rezidans ve alışveriş merkezi özellikli karma kullanımlı projesi Next Level'ı hayata geçiriyor. Projenin tasarımı Brigitte Weber Architects'e ait.

Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Next Level’ı hayata geçiren Pasifik İnşaat’ın geliştirdiği özel projelerle inşaat sektöründe takip edilen, fark yaratan, merak uyandıran bir aktör olma misyonuyla çalıştığını söyledi. Pasifik Grubu’nun inşaat ve gıda sektörlerinde faaliyet gösterdiğini ifade eden Fatih Erdoğan, “İnşaat ve gayrimenkul sektörünün geleceğine inandığımız için bu sektöre özellikle yatırım yaptık. Hedefimiz inşaat sektöründe özel bir yer edinmek, yaptığımız işlerle ses getirmek, Türkiye gayrimenkul piyasasına değer katmaktır. İnşaatı devam eden projemiz Next Level’ın da şirketimizin farkını kısa sürede ortaya koyacağına inanıyoruz” dedi.

Next Level’ın toplam 19 bin 590 metrekarelik arsa alanı, 190 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olduğunu belirten Fatih Erdoğan, projenin toplam yatırım tutarının ise 500 milyon TL olduğunu söyledi. Next Level’ın Ankara’nın en değerli noktasında, şehrin en hızlı gelişen aksları Eskişehir ve Konya Yolları’nın kesişiminde bulunduğunun altını çizen Fatih Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Next Level, bakanlıklar, üniversiteler, hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, iş dünyası, önemli dernek ve odaların bulunduğu lokasyonda yükseliyor. Next Level, ofis, rezidans ve alışveriş merkezi nitelikli konseptiyle, Ankara’nın ilk karma kullanımlı projesidir. Bu proje ile Ankara, dünyada şehir yaşamının ulaştığı son trend ile tanışacak. Türkiye’de de İstanbul’dan sonra, iş, yaşam, alışveriş ve eğlencenin bir arada olduğu yaşam tarzını insanların hizmetine sunan ikinci şehrimiz olacaktır.”

Next Level’ın Ankara’da pek çok ilke imza atmasının yanı sıra mimari anlamda da farklı, çok özel tasarlanmış bir proje olduğunu ifade eden Fatih Erdoğan, ofis binasının ayna efekti yaratan benzersiz cephe tasarımı, rezidans binasının mücevher gibi işlenmiş cam cephesi ve terasları, Next Level AVM’nin sıra dışı özellikleri ve 7 bin 500 metrekarelik özel peyzajıyla mimari farklılığını ortaya koyacağını söyledi. Next Level’ın cephesinde ve iç mimarisinde kullanılan malzemelerin kalitesiyle fark yaratacağını belirten Fatih Erdoğan, “Lokasyon, konsept ve mimari farklılıklarıyla Next Level, Ankara’nın en prestijli projesi ve Türkiye’nin en prestijli projelerinden biri olacaktır. Bu prestiji hayatına yansıtarak yeni iş ve yaşam tarzını yaşamak isteyenlerin Ankara’daki buluşma noktası Next Level olacaktır” diye konuştu.

“Ankara’nın iş ve sosyal yaşamı Next Level’da buluşacak”

Next Level Satış ve Pazarlama Müdürü Özlem Kısakürek ise, Ankara’nın iş ve sosyal yaşamını buluşturacak Next Level’ın fonksiyonel mimarisi, merkezi lokasyonu ve kaliteli bir yaşam tarzı ile fark yaratacağını söyledi. Next Level Ofis binasının 30 kat ve 133 ofisten oluştuğunu ifade eden Kısakürek, Ankaralılara şık, konforlu ve modern bir çalışma alanı sunacaklarını belirtti. Next Level’da ofis büyüklüklerinin 165 ile 2 bin 400 metrekare arasında değiştiğini anlatan Özlem Kısakürek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Next Level Ofis’in en önemli özelliklerinden biri olan ortak kullanım alanları sayesinde ofis sahipleri mutfak, tuvalet, bekleme salonu için ekstra metrekare ayırmak zorunda kalmayacak. Her iki katta bir bulunan kat locaları ve teraslar sosyalleşme ve dinlenme olanağı sağlayacak. Ofis binamızı farklı kılan bir diğer özellik de Business Club katımız. Burada ofislerin kullanımına açık, büyüklükleri 30 ile 158 metrekare arasında değişen yedi adet toplantı salonumuz var. Ayrıca Business Club katımızda bulunan resepsiyon, oturma alanları ve fuaye toplantı salonlarının işlevselliğini artıracak.”

Next Level Rezidans’da büyüklükleri 97 ile 158 metrekare arasında değişen ve mobilyalı olarak teslim edilecek 40 adet süit daire ve büyüklükleri 150 ile 420 metrekare arasında değişen 65 adet rezidans dairesi yer alacağını ifade eden Kısakürek, Next Level’ın yerden tavana kadar cam uygulaması ve 4 metrelik tavan yüksekliği ile en iyi Ankara panoramasına sahip proje olacağını söyledi. Rezidansta bulunan spor merkezinde yoga-pilates stüdyosu, masaj odası, kafe, sauna, buhar odası, şokduş, soyunma odası ve dinlenme alanının yer alacağını vurgulayan Özlem Kısakürek, “Tüm bu özelliklerin yanı sıra ev sahipleri ve ofis çalışanlarının yaşamını kolaylaştıracak hizmetler profesyonel bir servis sağlayıcı tarafından verilecek” diye konuştu.

Next Level AVM’ninde Ankara’da sosyal yaşamın başkenti olacağını belirten Kısakürek, 42 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, 2 bin 500 metrekarelik sinema alanı, Ankara’da olmayan seçkin mağaza ve restoran karması, tabanı şeffaf süs havuzları ile Ankara’da ciddi bir fark yaratacağını söyledi.

“İnşaatın yarısı tamamlandı”

Pasifik İnşaat Proje Geliştirme Müdürü Bünyamin Mutlu ise Next Level’ın inşaat süreci ile ilgili bilgi verdi. Next Level projesinin TOKİ ile sözleşme başlangıç tarihinin 4 Mart 2010 olduğunu ifade eden Mutlu, ruhsat alınıp inşaata fiilen başlamalarının ise 10 Kasım 2010’da gerçekleştiğini söyledi.

Projenin her santimetresi için çok detaylı çalışmaların yapıldığını vurgulayan Bünyamin Mutlu, “İhaleyi aldığımızda şehrin en değerli arsasına sahip olduğumuzun farkındaydık. Böyle özel bir arsada, bölgeye değer katacak, Ankara’ya mimari anlamda sınıf atlatacak bir sembol yapı yapmaya karar verdik. Bu yüzden, proje geliştirme sürecine çok önem gösterdik. Sekiz ay gibi kısa bir sürede proje geliştirme sürecini tamamladık ve Kasım 2010 da ruhsatımızı aldık. Proje geliştirme sürecinde, profesyonel birikime değer veren bir anlayışla hareket ettik. İşin başında hedef kitlenin belirlenmesi ve proje detaylarının ortaya çıkarılması için anketler yaptırdık, analiz ve raporlar hazırlattık. Ankara’nın neye ihtiyaç duyduğunu, nelerin eksik olduğunu, nasıl bir proje geliştirirsek bu ihtiyaçlara cevap verebileceğimizi çalıştık. İşte bu çalışmalar sonucunda Next Level ortaya çıktı” diye konuştu.

Next Level inşaatının hızla devam ettiğini ifade eden Bünyamin Mutlu, şu anda ofis binasında on dokuzuncu kata, rezidans binasında on üçüncü kata ulaştıklarını söyledi. AVM inşaatının da büyük bir bölümünü tamamladıklarını vurgulayan Bünyamin Mutlu, yedi ay gibi kısa bir sürede kaba inşaatın yarısını bitirdiklerini belirtti. Mutlu, Next Level Ofis ve AVM mağazalarının teslimatını Mart 2013’te, rezidans ve süitlerin teslimatını ise Eylül 2013’te gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Etiketler

2 yorum

Bir cevap yazın