Ahşap Sektörünün Dünyaya Açılan Kapısı

Ahşap sektörünün buluştuğu Ağaç İşleme Makinesi 2011 ve İntermob 2011 fuarları bu yıl, 15 - 19 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

Ağaç işleme makineleri ve mobilya ekipmanları sektörlerini bir araya getiren fuar, bu yıl ikincisi düzenlenen MAKSDER Aksesuar Tasarım Yarışması’na da ev sahipliği yapıyor.

Gelişen ve değişen tüketici tercihleriyle her gün büyüyen mobilya ve mobilya yan sanayisi ürünlerinin, orman endüstrisi ve ağaç işleme için makineler, teknik donanımlar ve hizmetlerin bir arada sunulduğu Ağaç İşleme Makinesi 2011 ve INTERMOB 2011 fuarları 15 Ekim’de açılıyor. Ahşap ve mobilya sektörünü buluşturan fuarlar, katılımcı şirketler açısından markalaşmaya katkı sağlayan en önemli pazarlama platformu olma özelliğini taşıyor. Sektörün lider ve inovasyona önem veren katılımcılarını yeni ve nitelikli alıcılarla buluşturacak olan fuarların bu yıl da yeni iş olanakları yaratması hedefleniyor.

MAKSDER 2. Mobilya Aksesuar Tasarım Yarışması
Mobilya aksesuar üreticilerinin gerek mesleki gelişmelerini desteklemeyi, gerekse de markalaşması ve ticari çıkarlarını korumayı hedefleyen MAKSDER, bu amaca yönelik olarak organize ettiği 2. Mobilya Aksesuar Tasarım Yarışması’nı Ağaç İşleme Makinesi 2011 ve İntermob 2011 çerçevesinde düzenliyor. 9 farklı ürün grubunda gerçekleştirilecek olan yarışmaya iç mimarlık fakültelerinin tasarım bölümleri öğrencileri ve bağımsız tasarımcılar özgün çalışmalarıyla katılıyor.

Mobilya aksesuar ürünlerinin bilinirliğini ve marka değerlerini yükseltmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmada katılan tasarılar, tasarımcı ve eğitimci Mehmet Asatekin, tasarımcı Adnan Serbest, Yılmaz Zenger, Ümit Altun ve MAKSDER yarışma komitesi adına Nesip Uzun tarafından oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye giren tasarımların sahiplerine, 17 Ekim tarihinde Ağaç İşleme Makinesi 2011 ve İntermob 2011 Fuarı’nda düzenlenecek törende ödülleri takdim edilecek.

Fuar Etkinlik Programı

15 Ekim 2011, Cumartesi
“Mobilya Sektöründe Aksesuarın Önemi”paneli
(Katılanlar MOSDER, MOBDER, MOBSAD, OMSIAD, MUDER ve MAKSDER temsilcileri)

16 Ekim 2011, Pazar
Amerikan Sertağaçları Doğal Olarak Karbonu Atmosferin Dışında Tutar
AHEC Yönetim Kurulu Başkanı Mike Snow, Afrika, Ortadoğu, Hindistan, Okyanusya Direktörü Roderick Wiles, AHEC Kereste Derecelendirme Danışmanı Bob Sabistina
7. Salon Saat: 17.00

“Mobilya Aksesuar Sektörü ve Tasarım” Paneli
(Katılanlar: Tasarımcı, Eğitimci Mehmet Asatekin, Tasarımcı Adnan Serbest, Tasarımcı Yılmaz Zenger, Tasarımcı Ümit Altun ve Nesip Uzun)

17Ekim 2011, Pazartesi
MAKSDER Mobilya Aksesuar Tasarım Yarışması Ödül Töreni

Etiketler

Bir cevap yazın