AGT Design by Defne Koz’a International Design Awards’tan İki Ödül

AGT ve Endüstriyel Tasarımcı Defne Koz iş birliğinden doğan "AGT Design by Defne Koz Parke Serisi", International Design Awards’da iki ödüle birden layık görüldü.

AGT Genel Müdürü Sevdil Yıldırım International Design Awards’ta kazanılan başarının ilk günden bu yana hedefledikleri dünya markası olma vizyonunun bir sonucu olduğunu söyledi.

AGT Design markası sektörümüzde bir ilk oldu. Fonksiyonelliğin ve dayanıklılığın ön planda olduğu bir ürünün tasarımcı dokunuşuyla nasıl dekoratif hale dönüşebildiğini kanıtladı. International Design Awards tasarım sektörünün en saygın ödüllerinden birisi. Dünyanın en önemli tasarımcıları ve tasarımları bu ödüle layık bulunuyor. Aldığımız ödüller bizim için çok büyük bir onur, aynı zamanda da motivasyon kaynağı oldu. Önümüzdeki dönemde yeni tasarım ve ürünlerle tüketicilerimizin karşısına çıkacağız

Tasarımcı Defne Koz, serinin tasarım dilini “doğanın ilhamı ve tasarımın birlikteliği” şeklinde tanımlıyor. Bliss ve Spark tasarımlarında klasik doğal ahşap desenleri yerine, insan ile doğa arasındaki uyumu tasvir eden geometrik desenler dikkat çekiyor. İki koleksiyondan ilki olan Bliss’in doğal çizgilerden oluşan tasarımı, ışığın yansımasıyla değişen ipeksi dokusu diğer ürün grupları arasında öne çıkıyor. Diğer ödüllü tasarım olan Spark koleksiyonu ise, üst düzey dokusu ile dikkat çekerken, zengin geometrik deseni ile güçlü bir yapıya sahip.

Etiketler

Bir cevap yazın