Ağaoğlu’na Kötü Haber: ‘İnşaat ruhsatının iptaline…’

Ağaoğlu ile Emlak Konut GYO ortaklığında yapılan Maslak 1453 projesinin plansız devam ettiği belirtilerek inşaat ruhsatının iptal edilmesi istendi.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi’ne gönderdiği yazıyla, Ağaoğlu ile Emlak Konut GYO ortaklığında yapılan Maslak 1453 projesinin plansız devam ettiğini belirterek inşaat ruhsatının iptal edilmesini istedi.

Fatih Ormanı’nın yanı başında yükselen Ağaoğlu ve Emlak GYO ortaklığının inşa ettiği Maslak 1453 projesinin imar planı değişikliği, Şehir Plancıları Odası’nın başvurusu üzerine Danıştay tarafından durdurulmuştu. Danıştay 6. Dairesi tarafından durdurulan imar planı değişikliği ile ilgili Emlak Konut GYO, davanın imar planı değişikliğiyle ilgii olduğunu belirterek, inşaatın 2012’de çıkan revize imar planına göre yürüdüğü açıklamıştı.

Müteahhit Ali Ağaoğlu’da “”Bizi etkileyen bir tarafı yok. Hem inşaat hem de satışlar devam ediyor” açıklamasıyla inşaatın devam ettiğini duyurmuştu.

‘İNŞAAT RUHSATLARININ İVEDİ OLARAK İPTAL EDİLMESİ…’

İstanbul İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Vekili Yaşar Güvenç imzasıyla Çevre Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi ve Şişli Belediyesi’ne gönderilen yazıda yer alan ifade şöyle:

“Alanın mahkeme kararlarınca plansız alan olduğu dikkate alınarak verilmiş olan inşaat ruhsatlarının ivedi olarak iptal edilmesi ile inşai faaliyetlerinin hangi aşamada olduğunun ise yapı ruhsatını düzenleyen ilgili belediyelerince yerine getirilmesi hususunda gereğini arz/rica ederim”

Etiketler

Bir yanıt yazın