Adana’da Kent Bostanı ve Polonezköy’de Köy Okulunda Bahçe Düzenlemesi

Türkiye ve AB arasında Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında, Polonya merkezli Development of Policy Foundation yürütücülüğünde, Polonezköy Sait Taşçıoğlu İlkokulu’nda bahçe düzenlemesi yapıldı ve Adana’da bir kent bostanı kuruldu.

Türkiye ve AB arasında Sivil Toplum Diyaloğu Projesi kapsamında, Polonya merkezli Development of Policy Foundation yürütücülüğünde, TOÇEV ve Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği’nin ortaklığında gerçekleştirilen “Gençlik Kentsel Hareket Laboratuvarı: Dezavantajlı Gençlerin Kamusal Alan Karar Verme Programlarına Katılımı Aracılığıyla Sivil Toplum Diyaloğuna Dahil Edilmesi” projesi geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul, Polonezköy, Zerzevatçılar Sait Taşçıoğlu İlkokulu’nda ve Aralık ayında Adana, Çukurova’da Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği’nin spor tesislerinde gerçekleşti. Proje kapsamında yerli halkın katılımıyla kolektif bir çalışmayla Sait Taşçıoğlu İlkokulu’nun bahçe düzenlemesi yapıldı ve Adana’da bir kent bostanı kuruldu.

Polonyalı mimar ekibin yürütücülüğünde, Türk ve yabancı öğrencilerin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalarla Polonezköy Sait Taşçıoğlu İlkokulunun bahçe düzenleme ve iyileştirmeleri yapılırken çocuklar için oturma alanı, oyun modülü ve hobi bahçesi tasarlandı.

Adana Çukurova’da gerçekleştirilen projede ise atıl durumda bulunan bir alanda, engelli vatandaşların da rahatça kullanabileceği yükseltilmiş platformlarla bir kent bostanı kuruldu. Çalışmalara mimar ekibin yanı sıra çevre halktan da çok sayıda katılımcı dahil oldu.

Detaylı bilgi: 

http://fpr.org.pl/

https://www.facebook.com/developmentpolicyfoundation/

Etiketler

Bir cevap yazın