ABD-Meksika Sınırında Tahterevalli

ABD-Meksika sınırında yaklaşık 3.200 km uzunluğunda bir duvar inşa etmek isteyen Donald Trump’ın kararını protesto etmek için Ronald Rael ve Virginia San Fratello pembe bir tahterevalli tasarladı.

Tahterevalli, Sunland Park (New Mexico) ve Meksikadaki Ciudad Juárezi ayıran sınırdaki çitlere kuruldu. Tasarım uygulanmasının ardından sınırın iki tarafında tahterevalliye binen yetişkinlerin ve çocukların görüntüleri sosyal medyaya yansıdı.

Teetertotter Wall’un 2009daki konsept çizimlerinin sınır duvarlarında neşe, heyecan ve beraberlik dolu bir etkinlikle hayata geçmesi benim ve Virginia San Fratellonun kariyerinde en inanılmaz deneyimlerden birisi oldu.

View this post on Instagram

One of the most incredible experiences of my and @vasfsf’s career bringing to life the conceptual drawings of the Teetertotter Wall from 2009 in an event filled with joy, excitement, and togetherness at the borderwall. The wall became a literal fulcrum for U.S. – Mexico relations and children and adults were connected in meaningful ways on both sides with the recognition that the actions that take place on one side have a direct consequence on the other side. Amazing thanks to everyone who made this event possible like Omar Rios @colectivo.chopeke for collaborating with us, the guys at Taller Herrería in #CiudadJuarez for their fine craftsmanship, @anateresafernandez for encouragement and support, and everyone who showed up on both sides including the beautiful families from Colonia Anapra, and @kerrydoyle2010, @kateggreen , @ersela_kripa , @stphn_mllr , @wakawaffles, @chris_inabox and many others (you know who you are). #raelsanfratello #borderwallasarchitecture

A post shared by Ronald Rael (@rrael) on Jul 28, 2019 at 11:22pm PDT

Tahterevalli girişimi ilk olarak 2009’da, Ronald Rael ve Virginia San Fratello “Teetertotter Wall” olarak bilinen bir şema için tasarımlar üretmesi üzerine başladı. Daha sonra bu öneri 2017’de yayınlanan “Border Wall as Architecture: a Manifesto for the US-Mexico Boundary”nin kapağında yer aldı.

Ronald Rael tarafından yayına hazırlanan ve University of California Press tarafından kitap, yaklaşık 700 kilometrelik sınır duvarı boyunca okuyucuları bir yolculuğa çıkarıyordu.

Etiketler

Bir yanıt yazın