25 Yenilikçi “Land Art” Tasarımı

Land Art Generator Initiative (LAGI) 2018 Yarışması'nın jüri ekibi 25 projeyi bir üst tura taşıdı.

“Rainbow Serpent”, Land Art Generator Initiative (LAGI) 2018 Yarışması Katılımcısı

Land Art Generator Initiative (LAGI) 2018 yarışması; dünyanın her yerinden büyük ölçekli kamusal sanat enstalasyonları için en yenilikçi öneriyi arıyor. 50’den fazla ülkeden yüzlerce katılımcı Melbourne’deki St. Kilda Üçgeni için yaptığı öneriler arasından 25 katılımcı ikinci tura kaldı.

Kazanan takım, 11 Ekim’de Melbourne’deki Fed Meydanı’nda düzenlenen LAGI sergisi sırasında duyurulacak. Yarışma ile, sürdürülebilirlik ve kamusal sanatta yenilik kavramları tartışmaya açılmak istendi.

CLIMARTE kurucu ortağı ve LAGI 2018 jüri üyesi Guy Abrahams, “Bildiğimiz dünya ile ihtiyacımız olan dünya arasında bağlantı kuracak şeylere gerçekten ihtiyacımız var.” diyor ve ekliyor “Umuyorum ki kazanan tasarım hayal gücünü, yaratıcılığı ve teknik bilgi birikimini sergileyecek, ama aynı zamanda uygun destek verildiğinde aslında inşa edilebilecek bir şey olacak.”

İkinci tura kalan ekipler ve projeler şu şekilde:

Rainbow Serpent

Ekip: Arthur Stefenbergs, Lucian Racovitan, Keith Mc Geough, Ovidiu Munteanu. Sydney, Australia

2000 Murnongs

Ekip: Azin Emampour, Xiao Lin, Qidi Li / Melbourne, Avusturalya

A New Citizen of Melbourne Who Lives at a Piece of Sea in the Sky

Ekip: Zhang Hao, Chen Bocong, Zhu Jing, Yang Qiurun. / Shenzhen, Çin

Breathing Totems

Ekip: Rafael Sánchez Herrera, Laura Camilla Mesa Arango / Bogota, Kolombiya

Glass Boulders

TEAM: Luis Guzmán, Cody Anderson, Natalia Bezerra, Andrew Ioannou, Jiao Di, Rebecca Sutton, Mungki Dewi, Audrey Yeo / Edinburgh, UK

 

Light Up

Ekip: Martin Heide, Dean Boothroyd, Emily Van Monger, David Allouf, Takasumi Inoue, Liam Oxlade, Michael Strack, Richard Le (NH Architecture); Mike Rainbow, Jan Talacko (Ark Resources); John Bahoric (John Bahoric Design); Bryan Chung, Chea Yuen Yeow Chong, Anna Lee, Amelie Noren (RMIT students). / Melbourne, Avusturalya

Swings

Ekip: Lu Chao, Weng Shenxia  / Guangzhou, Çin

St Kilda Halo

Ekip: Pete Spence, Hiroe Fujimoto, Sacha Hickinbotham, Michael Richards, Alison Potter, Jason Embley (Grimshaw Architects) / Melbourne, Avusturalya

Ngargee

Ekip: Soren Luckins, Ashleigh Adams, George Thompson, Kate Luckins, Alan Pears, Erin Pears, Peter Bennetts, Jasmine Sarin, Elder Arweet Carolyn Briggs, Rae Fairbairn, Dave Stelma / Melbourne, Avusturalya

PITCH!

Ekip: Bryan Fan, Shelley Xu / Melbourne, Avusturalya

Rotor

Ekip: Louis Gadd, Aimee Goodwin, Danny Truong / Melbourne, Avusturalya

Solar Orbs

Ekip: Kaitlin Campbell, Chad Grevelding, Bridget Snover, Kyle Stillwell / Latham, New York, ABD

Soundscape

Ekip: Jordan Pulling, Patrick Alexander, Eric Bischof, Ryan Mackerer / New York, ABD

Etiketler

Bir cevap yazın