22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir Etkinlik Takvimi Belli Oldu!

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen, Türk yapı sektörünün Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük fuarlarından olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, bu yıl 22’inci kez yapı sektörü temsilcilerini bir araya getiriyor.

Fuarda, “İş Geliştirme Platformu”, “Seminer Alanı” ve “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” başlıkları altında toplam dört etkinlik yapılacak. Yapılacak etkinliklerle sektöre bilgi akışı sağlamak ve sektörün iş hacmine katkı sağlamak hedefleniyor.

22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir etkinlikleriyle dolu dolu geliyor…


İzmirSMD İkili İş Görüşmeleri

Fuarın “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri” kapsamında gerçekleştirilecek olan, YEM Fuarcılık’ın desteklediği, İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD) ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenlenen etkinlik, 3 Kasım 2016 Perşembe günü, fuar alanında 13:30 – 19:30 saatleri arasında yapılacak. İzmirSMD üyesi Türkiye’nin önde gelen 20 mimarlık ofisi ile yapı sektörü profesyonellerini bir araya getirecek olan etkinlik dizisinin beşincisi olan toplantıda, katılımcılar birbirleri ile yüz yüze görüşmeler yaparak üye mimarların projeleri ve firmaların hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacaklar.

BUILD UPON – Bina Enerji İyileştirmeleri İçin Farkındalık Geliştirme Çalıştayı YEM Fuarcılık’ın desteklediği, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) tarafından düzenlenecek “BUILD UPON – Bina Enerji İyileştirmeleri İçin Farkındalık Geliştirme Çalıştayı” 3 Kasım 2016 Perşembe günü, saat 10:00 – 16:30 ‘da, fuar alanı içerisinde yer alan “Seminer Alanı”nda yapılacak. Türkiye’de mevcut binaların enerji verimliliği kapsamında farkındalığın arttırılması konusunu temel alacak çalıştay; kamu ve son kullanıcı farkındalığının arttırılması, renovasyon için gereken iş gücü ve karar vericilerin eğitilmesinin sağlanmasını, kamu/özel sektör ve akademi ortaklığının güçlendirmesini ve tüm paydaşları bir araya getirmeyi hedefliyor.

“Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri”nde ünlü mimarlar ağırlanıyor!

Fuar sırasında gerçekleştirilecek “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü Etkinlikleri” kapsamında Y. Mimar Mehmet Kütükçüoğlu, Doç.Dr. Nurbin Paker ve Mimar Kerem Piker yapı sektörü temsilcileriyle bir araya getirilecek.

Mehmet Kütükçüoğlu ile İzmir’de Mimarlık, Tasarım ve Kentleşmeye Dair…

Moderasyonunu Yüksek Mimar H. Cenk Dereli tarafından yapılacak etkinlik 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 14:00’de, fuar alanında yer alan “Seminer Alanı”nda düzenlenecek.

Etkinlikte Teğet Mimarlık’ın Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Mehmet Kütükçüoğlu, İzmir’de paydaşı olduğu projeler ve İzmir’e dair görüşleri üzerinden, İzmir’de mimarlık, tasarım, kentleşme ve yaratıcılığa dair görüşlerini ve bu alanlara dair yerel fırsatlar hakkındaki fikirlerini katılımcılarla paylaşacak.

“Mimarlık Ortamları” Söyleşisi

Moderasyonunu Yüksek Mimar H. Cenk Dereli’nin yapacağı, Mimar Kerem Piker ve Doç.Dr. Nurbin Paker’in konuşmacı olarak yer alacağı etkinlik 4 Kasım 2016 Cuma günü saat 11:30’da fuar alanı içerisinde yer alan “Seminer Alanı”nda düzenlenecek. Mimar Kerem Piker ve Doç.Dr. Nurbin Paker etkinlikte “yarışma, ofis, akademi ve daha fazlası” tematik kapsamı üzerine fikirlerini katılımcılarla paylaşacak.

Etiketler

Bir cevap yazın