2018 Ulusal Mimarlık Ödülleri – Yapılar . Projeler . Fikirler

Her iki yılda bir düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının 2018 yılı / 16. dönemine katılan projelerin yer aldığı kitap, Aslı Tuncer Madge'nin editörlüğünde Mimarlar Odası Yayınları tarafından yayımlandı.

“1988 yılından bugüne her iki yılda bir düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının 2018 yılı / 16. dönemine katılan projelerin yer aldığı katalog, 18 Eylül 2020 tarihinde yapılan bu yılki ödül töreni sırasında okuyucularla buluştu. Türkçe ve İngilizce olmak üzere çift dilli yayımlanan 2018 yılı kataloğu, sergiye katılan tüm projelere yer veriyor.

54 yapı, 61 proje ve 8 fikir projesi olmak üzere toplam 123 eser arasından ödül alan 5 yapı, 2 proje ve 2 fikir projesinin detaylı bir şekilde incelenebileceği katalog, Seçici Kurul üyelerinin değerlendirme yazılarıyla geçtiğimiz döneme detaylı bir bakış atmamızı sağlıyor. Katalog, geçtiğimiz yıl başlatılan eserleri yapı türleri altında gruplandırmaya ve projelerle ilgili daha çok bilgiyi infografiklerle görselleştirmeye devam ediyor. Yapı ve projelerin kentlere göre dağılımları, hangi fonksiyondaki hangi projelerin hangi kentlerde yoğunlaştığı gibi bilgileri ve daha fazlasını okumayı mümkün kılan gösterim, ödül programının Türkiye mimarlığına dair söz söyleme potansiyelini açığa çıkarmayı amaçlıyor.”

TMMOB MİMARLAR ODASI

Etiketler

Bir cevap yazın