2016 Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu'nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Genç Mimar Ödülü, İşveren Ödülü ve Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü olmak üzere 3 ayrı başlıkta verilen Arkitera Ödülleri, Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu’nda yapılan keyifli ödül töreni ile sahiplerine dağıtıldı.

Fiziksel Çevreye Değer Katan Yapı Malzemelerinin Üreticileri Ödüllendirildi

2008’da başlayarak dağıtılan Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü’nün temel amacı performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin üreticilerinin onurlandırılması. Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü; Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri ve Kaba Yapı Bileşenleri kategorisi, İnce Yapı Bileşenleri kategorisi ve Hareketli Donatılar kategorisi olmak üzere 3 kategoriden oluşuyor. Seçici kurul, bu yıl bir ürünü de Seçici Kurul Teşvik Ödülü’ne layık gördü. Böylece toplamda 4 adet ödül sahiplerini buldu.

Yapı Malzemesi Ödülleri’nin bu seneki seçici kurulunda Alev Akın, Gürhan Bakırküre, Zafer Karoğlu, Önder Kul ve Atilla Kuzu yer aldı.

2016 yılı Seçici Kurul Teşvik Ödülü’nün sahibi Ecotitanium Kiremit ürünü ile Kılıçoğlu-Megaron Çatı Teknolojileri oldu. Ödül plaketini, Kılıçoğlu Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Barış Yalçın Özaydemir, seçici kurul üyelerinden Atilla Kuzu’nun elinden aldı.

Yapı Malzemesi Ödülleri’nin Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri ve Kaba Yapı Bileşenleri kategorisinde Drening ürünü ile ABS Yapı Elemanları ödüle layık görüldü. ABS Yapı Elemanları Genel Müdürü Okan Cüntay ve Pazarlama Müdürü Bora Kurum ödülü seçici kurul üyelerinden Alev Akın’dan teslim aldı.

Yapı Malzemesi Ödülleri’nin bir diğer ödülü olan İnce Yapı Bileşenleri’nde bu sene iki ürün ödüle değer bulundu. Duowin Alüminyum Giyotin Pencere Sistemleri ürünü ile FYT Mühendislik ve Sika® FloorJoint ürünü ile Sika Yapı Kimyasalları, ödülün bu seneki sahipleri oldu. İlk olarak seçici kurul üyelerinden Gürhan Bakırküre, FYT Mühendislik Genel Müdürü Barış Atağ’a ödül plaketini takdim etti.

Ardından Sika Yapı Kimyasalları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Fazlı Bulut ödül plaketini seçici kurul üyelerinden Zafer Karoğlu’nun elinden aldı.

Yapı Malzemeleri Ödülü’nün sonuncu kategorisi olan Kullanıcı Konforunu Sağlamaya ve Gereksinimlerini Karşılamaya Yönelik Sistemler Kategorisi’nde, Aquanit ürünü ile Seranit ödülün sahibi oldu. Ödül plaketi Önder Kul tarafından Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba’ya takdim edildi.

2016 Arkitera İşveren Ödülü Sahibini Buldu

İlki 2005 yılında verilen Arkitera İşveren Ödülü, bu sene onuncu kez sahiplerini buldu. Ödülün temel amacı, kaliteli mimari üretim için işverenin önemini vurgulamak ve yatırımcıları nitelikli binalar, mekanlar inşa etmeye teşvik etmek.

Bu sene de ödüller, her yıl olduğu gibi, kamu ve özel sektör olmak üzere iki kategoride sahiplerini buldu. İşveren Ödülü’nün seçici kurulu Gökhan Aksoy, Kaya Arıkoğlu, Kerem Erginoğlu, Bilge Kalfa ve Semra Uygur’dan oluşuyordu.

Seçici kurul bu yıl Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’ndeki dış mekan iyileştirme projeleri ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü‘nü Seçici Kurul Teşvik Ödülü’ne layık gördü. Seçici kurul üyelerinden Bilge Kalfa İşveren Ödülü’nü, plaketi almak üzere sahneye davet edilen Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Şahin Öztürk ve anonim.istanbul’dan Burcu Serdar Köknar, Aslı Şener, Hande Kalender, Merve Toptaş ve Artun Agbulut’a takdim etti.

Özel Sektör kategorisinde ödülün sahibi AND Kozyatağı projesi ile AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları AŞ oldu. Ödülü vermek üzere ödülün seçici kurul üyelerinden Gökhan Aksoy ve ödülü almak için AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta ile plaketini almak üzere HPP International Turkey’den Buğrahan Şirin ve Henrik Schulte’yi sahneye davet edildi.

Kamu kategorisinde ödüle layık görülen işveren ise Lüleburgaz Şehirlerarası Otobüs Terminali projesi ile Lüleburgaz Belediyesi oldu. Ödülü almak üzere Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Rasim Aslan ile plaketini almak üzere proje müelliflerinden Sıddık Güvendi ve Barış Demir sahneye davet edildi. Ödül seçici kurul üyelerinden Semra Uygur eliyle sahiplerini buldu.

Merakla Beklenen 2016 Genç Mimar Ödülü Sahibini Buldu

Genç mimarların işlerini ve isimlerini duyurmayı, böylece mimari üretimde daha çok yer almalarını sağlamayı hedefleyen Arkitera Genç Mimar Ödülü bu yıl onuncu kez sahibini buldu. Tamer Başbuğ, Pınar Gökbayrak, Cem İlhan, Aytek İtez ve Şebnem Yalınay’dan oluşan seçici kurul, bu yıl Genç Mimar Ödülü’nün yanı sıra bir ismi de Seçici Kurul Teşvik Ödülü’ne layık gördü.

Bu sene Seçici Kurul Teşvik Ödülü’nün sahibi Salih Küçüktuna oldu. Küçüktuna’ya ödülü seçici kurul üyelerinden Cem İlhan tarafından verildi.

Merakla beklenen Genç Mimar Ödülü 2016’nın sahibi Emir Drahşan oldu. Yılın genç mimarı Drahşan ödülünü geçen yıl ödüle layık görülen Pınar Gökbayrak’ın elinden aldı.

2016 yılının Arkitera Ödülleri töreni jüri üyelerine teşekkür plaketlerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Zafer Karoğlu’nu
Etiketler

Bir cevap yazın