Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri #6: Edoardo Tresoldi

Konferans kayıtları kapanmıştır, ilginiz için çok teşekkür ederiz. Konferans dili İtalyanca olup Türkçe'ye simültane çeviri yapılacaktır. Konferans salonu kapasitesi 550 kişidir. Salona giriş 19:00'da başlayacaktır.

İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlediği “Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri” etkinliğine kaldığı yerden devam ediyor.

9 Ekim Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde 6’ıncısı düzenlenecek etkinliğin bu yılki konuğu ise çağdaş sanatın dünya çapındaki en önemli temsilcilerinden biri olan Edoardo Tresoldi.

Geberit’in 2018 mottosu olan “Güvenilir bir ortakla yalnız değilsin” çerçevesinde kamusal alanda gerçekleştirdiği projelerinin tüm detaylarını anlatacak olan Tresoldi, alan ve alan boyutunu aşmak için mesh ve endüstriyel materyallerden oluşan şeffaflık oyunlarıyla mimarlık gibi farklı disiplinlerin nasıl ortağı olduğunu konuklarla paylaşacak. 2013’ten bu yana, genius loci (yerin ruhu) ve peyzaj öğeleri çalışması üzerine araştırmalarına odaklanarak kamusal alan projeleri gerçekleştiren Tresoldi, Ocak 2017’de Forbes tarafından 30 yaşın altında en etkili 30 Avrupalı ​​sanatçının arasında gösterildi. İtalya’da yaşayan sanatçı, heykeller, sahne tasarımları ve hatta bazen daha kapsamlı yerleştirmeler de yapıyor.

9 Ekim Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka kampüsünde tasarımcı ve mimarlar ile bir araya gelecek olan Edoardo Tresoldi, konferansta; “Yokluk Maddesinden Metafizik Harabeye” konulu bir konuşma yapacak. Konuşmasının ardından Tresoldi, merak edilen sorulara da yanıt verecek.

Program:

18:00 – 19:30 Kayıt ve ikram
19:30 – 19:40 Açılış Konuşması: Geberit Türkiye
19:40 – 20:40 Edoardo Tresoldi Ko​nferansı: “Yokluk Maddesinden Metafizik Harabeye”
20:40 – 20:55 Soru Cevap
21:00 Kapanış

Etkinlik kayıt: Etkinliğe kayıt olmak için https://tasarimkasifleri2018.eventbrite.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önemli Not: Konferans dili İtalyanca olup Türkçe’ye simültane çeviri yapılacaktır. Konferans salonu kapasitesi 550 kişidir. Salona giriş 19:00’da başlayacaktır. Konferansı salondan izlemek isteyen misafirlerimizin belirtilen saatte etkinlik alanında olmalarını rica ederiz.

Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın