Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5

1 Kasım Çarşamba günü YEM'de 5'inci kez düzenlenecek "Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5" bu yılki etkinliğinin konuğu Wolf D. Prix.

En değerli ilkenin kalite olduğuna inanarak 2017 mottosunu ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ olarak belirleyen Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor. 1 Kasım Çarşamba günü YEM’de 5’inci kez düzenlenecek etkinliğin bu yılki konuğu ise dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi COOP HIMMELB (L) AU’nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO’su Wolf D. Prix.

Geberit’in 2017 mottosu olan ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ çerçevesinde yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak olan Prix, ayrıca robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak. Coop Himmelb(l)au Mimarlık Ofisi’nin sahibi olmasının yanı sıra Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provakatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek. Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak.

1 Kasım Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde tasarımcı ve mimarlar ile buluşacak olan Wolf D. Prix, ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ adlı konferansta; teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsederek konuşmasını sonlandıracak. Konuşmasının ardından Prix, merak edilen sorulara da yanıt verecek.

Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5 etkinliği ile ilgili tüm detaylar Geberit’in Instagram ve Facebook hesaplarından,
YEM’in www.facebook.com/yemetkinlik ve www.twitter.com/yemetkinlik hesaplarından takip
edilebilecek.

Ayrıntılı bilgi ve katılım için detaylar çok yakında www.yemetkinlik.com sayfasında!

Etiketler

Bir cevap yazın