Yunus Aran Konferansları 55: Genç Mimarlar Mesleği Tartışıyor

Genç mimarlar Alişan Çırakoğlu, Ömer Selçuk Baz ve Pınar Gökbayrak, hem bireysel hem de ekip olarak yaptıkları üretimleri, özgün mimarlık pratiklerini ve bu süreçlerde öğrendiklerini paylaşıyor.

Mimar Sinan Üniversitesi 1999 Mimarlık Bölümü mezunu mimar Yunus Aran’ın anısını yaşatmak, mimarlık fakültesi öğrencilerinin birikimlerine katkıda bulunmak için ve mesleki kariyerlerini mimarlık alanıyla kesiştiren farklı disiplinlerden konuşmacıların katılımıyla 2001 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Yunus Aran Birlikteliği ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Yunus Aran Birlikteliği’nin 55’inci buluşmasına Alişan Çırakoğlu, Ömer Selçuk Baz ve Pınar Gökbayrak konuk oluyor.

Türkiye’nin kendine özgü koşullarında, bu zamanın siyasi ve sosyal ortamında mimar olma durumu ve sorumlulukları; yine tam da bu coğrafyanın koşullarında mimar olmanın ötesinde genç mimar olmanın etkileri üzerine bir tartışma yapılacak. Genç mimarlar Alişan Çırakoğlu, Ömer Selçuk Baz ve Pınar Gökbayrak, hem bireysel hem de ekip olarak yaptıkları üretimleri, özgün mimarlık pratiklerini ve bu süreçlerde öğrendiklerini paylaşacaklar. 

Yrd.Doç.Dr. Efe Duyan moderatörlüğünde gerçekleşecek olan panel, MSGSÜ – Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda 17 Mart 2015 Salı günü saat 14.30’da yapılacak. Katılım herkese açıktır ve panele giriş ücretsizdir.

Yunus Aran Birlikteliği ve etkinlikleri hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşılabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın