Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı

Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı'nın tartışılacağı konferans 8 Haziran 2016 Çarşamba günü Lazzoni Otel'de yapılacak.

Etkinliğin tanıtım metni:

Yeşil Rapido 2.Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı, ülkemizde yaşanan kentsel dönüşüm sürecinin tüm paydaşlarını bir araya getirerek, akılcı ve paylaşımcı çözümleri tartışmak üzere Dünya Çevre Haftası özelinde 8 Haziran tarihinde İstanbul’da düzenlenecek. Konferansa kentsel dönüşümde rol alan aktörler; kamu kurumu yetkilileri, gayrimenkul yatırımcıları yöneticileri, mimarlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri, kenti adına söylecekleri olan kentliler katılım sağlayacak ve “Yeşil Yapılaşmada Kentsel Dönüşüm Fırsatı” konusunu masaya yatıracaklar.

Konferansın konuk konuşmacısı Stefano Boeri Architetti’nin kurucu ortağı Dünyaca ünlü İtalyan Mimar Stefano Boeri. Richard Burdett, Jacques Herzog ve William MacDonough ile birlikte Milano Expo 2015 konsept master planı kılavuzunun geliştirmesinde yer alan Stefano Boeri Architetti günümüzde ağırlıklı olarak sosyal ve sürdürülebilir konut projeleri için yeni prototip tasarım projelerini yürütüyor. Stefano Boeri, aynı zamanda çağdaş kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı uluslararası “multiplicity(çeşitlilik)” araştırma ağının da kurucusu. Konferans’ta Stefano Boeri’nin Aralık 2015’te yayınlanan “THE VERTICAL FOREST” isimli kitabı da katılımcılara hediye edilecek. Kitap, AGT Ağaç Sanayi sponsorluğunda Ekoyapı Dergisi tarafından Türkçeleştirildi.

Konferans ücretsiz olup, katılım kontenjan ile sınırlıdır. Katılım için buradan kayıt formu doldurulabilir. 

Etiketler

Bir cevap yazın