Yeni Evcillik Halleri: Mobilya Meselesi

Yürütücülüğünü Avşar Gürpınar, Şule Koç, Emre Bağdatoğlu ve Berilsu Tarcan'ın yaptığı "Yeni Evcillik Halleri: Mobilya Meselesi" sergisi, 8 Haziran günü Studio-X Istanbul'da kapılarını ziyaretçilere açıyor. Sergi, 29 Haziran'a kadar ziyaret edilebilir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde koordinasyonunu Avşar Gürpınar’ın yürüttüğü eleştirel tasarım stüdyolarının bir ayağı olan Domesticity stüdyosu, bir yandan eleştirel tasarım pratiğinin teorik ve tarihsel arka planını tartışırken, diğer yandan da yeni evcillik halleri üzerinden uygulamalı yaklaşımlarla bir perspektif oluşturmayı hedefliyor. Stüdyo çalışmalarının sergileneceği “Yeni Evcillik Halleri” sergisinde, mobilyanın domestik bağlamdaki kritik konumu, etkinlik, kimlik, yaşam tarzı ve kendini ifade etme aracı olarak nasıl işlevlendiği ve günlük yaşamı içsel nitelikleriyle nasıl tanımladığı tartışılacak.

Stüdyo yürütücüleri: Avşar Gürpınar, Şule Koç, Emre Bağdatoğlu, Berilsu Tarcan

Tasarımcılar: A. Batuhan Kaşut, A. R. Atakan Gür, A. Burakhan Viltan, Belinda Şahin, Berk Poyraz, Can Dumlupınar, Ceren Sezgin, Deniz Birkalan, Dila Arık, Dilge Arslancan, Ece Kökçak, Egehan Eren, Gülce Yuyar, G. Naz Yılmaz, Hazal Kırıkçı, Irmak Yenice, İrem Tosun, M. Olgaç Keskin, Melisa Öztürk, Mert Onur, Naz F. Cezayirli, Pelin Daldık, Pelin Şimşek, Rengin J. Kolçak, Sezin Çelebi, Yaren Kaygısız

Etiketler

Bir cevap yazın