“Yaşayan Dokular | Yapısal Bedenler” Atölyesi

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen "Yaşayan Dokular | Yapısal Bedenler" başlıklı atölyede, canlı sistemlerle ve biyomalzemelerle tasarım, etik toplayıcılık ve ekolojik baskı gibi yöntemlerle doğanın bedenle ilişkisi yeniden tanımlanıyor. Atölyeye katılım için son başvuru tarihi 25 Ocak.

İAB Yaratıcı Alan Çalışmaları kapsamında yedi hafta boyunca eğitim programı gibi yürütülecek olan atölyede canlı sistemlerle ve biyomalzemelerle tasarım, etik toplayıcılık ve ekolojik baskı gibi yöntemlerle doğanın bedenle ilişkisi yeniden tanımlanacak. Beklenen sonuçlar, deneysel ve döngüsel malzeme denemeleri ve giysi tasarımlarıdır. Atölye çıktılarından seçilecek projeler Bienal çerçevesindeki Yaratıcı Alan zmir Akdeniz AkademisiÇalışmaları dokümantasyon sergisine dahil edilecek.

Atölye katılımı moda tasarımı, tekstil tasarımı, endüstriyel tasarım ve görsel iletişim ve etkileşim tasarımı öğrencileri ve mezunlarına açıktır. Başvuru için portfolyonuzu (pdf), özgeçmişinizi ya da kendinizi anlatan kısa bir filmi 25 Ocak’a kadar structuralbodies@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Atölye programındaki seminerler Türkçe olup, yabancı katılımcılar olması durumunda diyalog İngilizce olarak yürütülecektir. Atölye İzmir’de fiziksel olarak yürütülecektir.

Atölye Yürütücüleri: Şölen Kipöz, Derya Irkdaş Doğu, Dilek Himam Er

Şölen Kipöz — Döngüsel moda

Derya Irkdaş Doğu — Canlı sistemlerle tasarım

Guilia Tomasello — Kodlanmış Birofili

Dilek Himam Er — Doğayla Renklendirme

Elif Tekcan, Melis Baloğlu — Malzemeyi Yeniden Düşünmek

Atölye Kontenjanı: 15 kişi
Atölye: 30 Ocak – 17 Mart 2023, Bıçakçı Han
İAB Yaratıcı Alan Çalışmaları Dokümantasyon Sergisi: 21 Mart – 7 Mayıs 2023, Bıçakçı Han

Etiketler

Bir cevap yazın