“Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere” Semineri

Seminer, New York Şehri Ulaştırma Departmanı'nda Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü Matthew Roe'nun katılımı ile en iyi uygulama örnekleri ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine gerçekleşecek.

Matthew Roe, New York kentinde otomobil öncelikli sokakları yaya ve bisikletlilerin kullanımına açmak ve daha yaşanabilir mekanlar haline getirmek için farklı çalışmaların içinde yer alıyor.

Roe’nun destek verdiği önemli projeleri arasında Broadway üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla hayata geçirilen “Green Light for Midtown” ve Times Square ve Herald Square’de yaya alanlarının arttırılması projeleri bulunuyor. Bunlara ek olarak, Roe internet üzerinden ulaşılabilen New York sokaklarını yeniden tasarlamak için hazırlanan “Sokak Mekanlarının Tasarımı Kılavuzu”na da katkıda bulundu.

Matthew Roe, deneyimlerini paylaşmak ve sokak mekanlarının tasarımı üzerine “Yaşanabilir Sokaklardan Sürdürülebilir Kentlere” isimli bir seminer vermek üzere 26 Ağustos 2013’te İstanbul’da olacak. Seminerin programını aşağıda bulabilirsiniz.

Seminer dili: İngilizce’dir. Simültane çeviri yapılacaktır.

Matthew J. Roe kimdir?

Lisans eğitimini Wesleyan Üniversitesi’nde tamamlayan Matthew Roe, Columbia Üniversitesi Planlama ve Koruma kürsüsünden Kentsel Planlama yüksek lisans derecesini aldı. Roe, 2008 yılından itibaren New York Ulaştırma Departmanı’nda Planlama ve Araştırma Müdürü olarak, 2009 Eylül’den bu yana ise Kıdemli Planlama ve Araştırma Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sokak planlaması ve iyileştirme üzerine birçok sunum yapmış ve makalesi yayınlanmış olan Roe, sürdürülebilir ulaşım ve kentsel hayatın iyileştirilmesi amacı ile New York şehrinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın