YAPI MASTER CLASS – Mimari Ustalık Sınıfları ve Özel Fuar Turları

5. yılındaki YAPI MASTER CLASS 27, 28 ve 29 Nisan günlerinde gerçekleşecek. Sektörde dikkat çeken işleriyle bilinen mimarlar eşliğinde, "Deprem Sonrası Konut ve Kamusal Alan", "Strüktürel Tasarım ile Tektonik Arasındaki İlişki" ve "Ölçekler Arası Diyalog" üzerine sohbet ederken ürünlerin yerinde uygulamalı öğrenildiği stant ziyaretleri gerçekleştireceğimiz etkileşimli bir fuar deneyimi olacak. YAPI MASTER CLASS özel fuar turları ve söyleşilerinden birine, ikisine veya tümüne kayıt yaptıran ziyaretçiler, moderatorlerimiz ile fuar alanı içinde günde toplam 7 standa ziyaret gerçekleştirecek ve ziyaretler sırasındaki yürüyüş boyunca konukların katılımıyla farklı tematik sohbetleri dinleme şansı yakalayacak.

Degostudio Kurucu Ortakları Özge Meriç ve Volkan Taşkın moderatörlüğünde 27, 28 ve 29 Nisan günlerinde gerçekleşecek tur ve söyleşilerden birine veya tümüne kayıt yaptıran ilgililer, Fuar Alanı içinde gün bazında 7 toplamda 21 standa ziyaret yapılacak.

Tema: “Umudu İnşa Etmek”

Yerinde malzeme uygulamaları için yapılan stant ziyaretlerinde moderatörlere eşlik edecek ve ardından tematik söyleşi gerçekleştirecek uzman mimar ve mühendis isimler “Umudu İnşa Etmek” ana temasında konuşacak.

100. yılına giren Türkiye Cumhuriyeti’nin son çeyreği 3 büyük depreme ve yarattığı yıkımlara sahne oldu. Sadece altımızdaki zemin değil, güvenimiz de sarsıldı. Yeni bir yüzyıla girerken, nitelikli fiziksel çevrenin, estetik bir meseleden öte can güvenliğimiz için de elzem bir konu olduğunu en acı şekilde tecrübe ettik.

Her felaketten sonra ayağa kalmak için gereken en önemli şey olan “umut”, aslında tasarımcıların da fikirlerini besleyen can suyu. Alanında uzman tasarımcılar, mimarlar ve mühendislerden, projelerini ve arkasındaki fikirleri dinleyerek; umudumuzu inşa etmek için gereken ilhamın peşine düşüyoruz.

Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile tur katılımcılarına etkileşimli bir fuar deneyimi sunulurken, ziyaretler sonunda gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliklerin konukları olan usta mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı yaratılacak.

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, ürün tedarikçilerini, satınalmacıları, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, mühendis ve malzeme uzmanları ile konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen sektör profesyonellerini Yapı Fuarı’na davet ediyor.

27 Nisan 2023, Perşembe

• 10:30-15:30 / Fuar turu ve stant ziyaretleri
• 15:30-16:30 / Gün sonu söyleşisi

28 Nisan 2023, Cuma

• 10:30-15:30 / Fuar turu ve stant ziyaretleri
• 15:30-16:30 / Gün sonu söyleşisi

29 Nisan 2023, Cumartesi

• 10:30-15:30 / Fuar turu ve stant ziyaretleri
• 15:30-16:30 / Gün sonu söyleşisi

2023 Teması ve Konuklar

Yaşamı Yeniden İnşa Etmek – 27 Nisan, Perşembe

Kent dokusunun en başat iki ögesi olan konut ve kamusal alanların tasarımı, yaşanan depremler sonrası yeniden gündeme geldi. Bu söyleşide, konut ve kamusal alan tasarımı konusunda uzman tasarımcılardan kendi projelerini dinliyoruz.

– Deniz Aslan
– Samim Magriso
– Özgür Bingöl

Dönüşümün Tektonoği – 28 Nisan, Cuma

Deprem bizi yeniden dönüşüm konusuyla karşı karşıya getirdi. Dönüştürmek mi, yeniden inşa etmek mi? Yeniden inşa ederken, fiziksel çevrenin kimliğine ne olacak? Bu söyleşide, strüktürel tasarım ile tektonik arasındaki ilişkiyi mimar ve inşaat mühendisi konuklarımız ile tartışıyoruz.

– Serter Karataban
– Suat Yıldırım
– Yılmaz Değer

Ölçekler Arası Diyalog – 29 Nisan, Cumartesi

Değişik ölçek ve tipolojiler arasında gidip gelebilen, sınırlı bütçe ya da sürelerde nitelikli çalışmalar yapabilen iş pratikleri tüm dünyada ön plana çıkmış durumda. Masterclass üçüncü gününde, iş pratiği bağlamında esnekliği uzmanlık edinen konukları ağırlıyor ve kendi tasarım pratiklerinde farklı ölçek ve taleplere nasıl projelerle cevap verdiklerini anlatıyorlar.

– Can Çinici
– İpek Baycan Magriso
– Tümer Keser

Gezilecek Stantlar

Gezilecek ürün grupları:
• Sismik Yalıtım
• Yangın Yalıtımı
• Isı-Su-Ses Yalıtımı
• Akıllı Ev Sistemleri
• Akustik Çözümler
• Mobilya Aksesuvaları
• Kapı-Pencere-Dış Cephe
• Çatı Ürünleri
• Elektrik Tesisat
• Sıhhi Tesisat

Başvuru

YAPI MASTER CLASS BAŞVURU başlığı ile content@icaevents.com.tr mail adresine aşağıdaki maddelerde yer alan tüm içeriklerin gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2023’e online davetiye alınması zorunludur.

Ziyaretçi kartınızın dijital kopyasını bilgisayarınıza ya da telefonunuza kaydedin.
Kendinizi, mesleğinizi ve ilgi alanlarınızı tanıttığınız özgeçmiş yazınızı hazırlayın. (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
Katılmak istediğiniz günü seçin (biri, ikisi ya da her üçüne de başvurabilirsiniz.)
Neden bu tur ve söyleşiye katılmak istediğinizi kısaca belirtin.

Kişi sayısı:
Her gün için kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Önemli Notlar:
• Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir.
• Yapı Master Class’a katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.
• Merkezi noktalar ve fuar alanı arasında çift yön ücretsiz otobüs seferleri bulunmaktadır.
• 26-29 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz.
• Katılımcılara sertifika verilecektir.
• Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Etiketler

Bir yanıt yazın