“Yakın Menzil” Fotoğraf Sergisi

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi, 9 Mayıs- 27 Ekim 2013 tarihleri arasında Türkiye'de güncel fotoğrafa odaklanan Yakın Menzil sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergi, kişisel bir belgeleme fikrinin etrafında, Merih Akoğul, Orhan Cem Çetin, Murat Germen ve Sıtkı Kösemen’den oluşan İstanbul Modern Fotoğraf Danışma Kurulu tarafından seçilen 18 sanatçının çalışmalarından oluşuyor.

Basılı fotoğrafla sınırlı kalmaksızın, video ve enstalasyon gibi farklı sunumlar barındıran sergide, tekil çalışmalar bir yerleştirmeye dönüşerek, yeni anlamlar kazanıyor. İlk kez İstanbul Modern’de sergilenen bu çalışmalar fotoğrafın farklı sunum ve temsil biçimlerini bir araya getiriyor.

Yakın Menzil sergisi kişisel ve olağanın sıra dışı bir kaydı. Sanatçının, kendi yaşantısına ve temas ettiği durumlara odaklandığı sergide, Özgür Atlagan, Fatma Belkıs, Dilan Bozyel, Yusuf Darıyerli, Cemil Batur Gökçeer, Ege Kanar, Korhan Karaoysal, Metehan Özcan, Civan Özkanoğlu, Emir Özşahin, Muhitin Eren Sulamacı, Özlem Şimşek, Sinan Tuncay, Gözde Türkkan, Devin Yalkın, Begüm Yamanlar, Sarp Kerem Yavuz ve Cemre Yeşil’in çalışmaları yer alıyor.

İstanbul Modern Şef Küratörü Levent Çalıkoğlu, STFA İcra Başkanı Mehmet Ali Neyzi, İstanbul Modern Fotoğraf Bölümü Yöneticisi Sena Çakırkaya ve sanatçıların katılacakları Yakın Menzil sergisinin basın toplantısında sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Etiketler

Bir cevap yazın