XIV. Ulusal Mimarlık Sergisi: İzmir

Sergi, 8-19 Ekim tarihleri arasında Mimarlar Odası İzmir Şubesi İzmir Mimarlık Merkezi'nde izlenebilir.

2014/XIV. döneminde, 200’ün üzerinde başvuru ile Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri yoğun bir ilgiyle karşılandı. Seçici Kurul, Nur Akın, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Haydar Karabey, Ahmet Özgüner ve Semra Teber Yener’den oluşuyor. Serginin İzmir ayağı, 8-19 Ekim tarihleri arasında Mimarlar Odası İzmir Şubesi İzmir Mimarlık Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Sergiye katılan eserler içinde Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek yayın için yeterli görülenler, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan Ulusal Mimarlık Ödülleri Katalogu ile ulusal ve uluslararası mimarlık kamuoyuna tanıtılıyor. Katılımcılara ücretsiz olarak gönderilen katalog, UIA üyesi dünya ülkelerindeki meslek örgütleri kütüphanelerine, yurtiçi ve dışındaki üniversite, araştırma merkezi ve uzmanlık kütüphanelerine ulaştırılarak, güncel ve modern Türkiye mimarlığındaki düşünsel buluşçuluğun ve estetik beğeninin tanıtımına, yaygınlaştırılmasına katkıda bulunuluyor.

Ödül alan eserler ve mimarlar aynı zamanda, 1988 yılından beri ödül alanların biraraya getirildiği Ulusal Mimarlık Ödülleri Retrospektifi Sergisi’ne ve kataloguna dahil ediliyor ve bu sergi yurtiçi ve yurtdışında birçok kentte ve etkinlikte izleyicisi ile buluşuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın