What Now? / Ya Şimdi?

Dünyanın dört bir yanında sosyal, siyasi ve ekonomik belirsizlikler "Ya Şimdi?" sorusunu kafalarda uyandırıyor. Ortak aklı, ilham veren fikir ve projeleri, ne olup bittiğine ilgi duyan herkesle buluşturmayı amaçlayan TEDxReset bu sorunun peşine düşüyor.

İlki 2010 yılında “Sıfırla” temasıyla başlayan TEDxReset’te hayatın her alanından, farklı düşünen 34 konuşmacı “Ya Şimdi?” sorusunu cevaplayacak.

18-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek TEDxReset’te Tanrılar Okulu’nun yazarı Prof. Stefano D’Anna, Stanford Üniversitesi’den Dan Klein, çağdaş sanatçı Ahmet Öğüt, KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Gelecekhane’nin yaratıcısı Halil Aksu, mimar Selva Gürdoğan Thomsen gibi alanında fark yaratmış konuşmacılar bugünü sorgularken yarına ilişkin fikirlerini paylaşacaklar.

“Ya Şimdi?” teması çerçevesinde, TİM Show Center’da düzenlenen TEDxReset Konferansı’nda alternatif iş, yaşam ve ekonomi modelleri, eğitimin geleceği, sivil toplumun gücü, yeni iletişim platformları ve mucizeler yaratan yeni bakış açıları anlatılacak. Nanoteknoloji, “big data”, robot teknolojisi, alternatif enerji teknolojileri gibi teknolojiler ile dünyayı değiştirebilecek yeni tasarım anlayışları, teknolojiyle iç içe geçen çağdaş sanattan kesitler bundan sonra neler olacağına dair gerçekçi bir öngörü sunacak.

Etiketler

Bir cevap yazın