What About Love: Design and Technology in the Era of Hating

ATÖLYE, 16 Ekim 2019 akşamı saat 19:00'da "What About Love: Design and Technology in the Era of Hating" başlıklı sunumu ile Brezilyalı Mimar Guto Requena'yı ağırlayacak.

Tasarım ve teknoloji nasıl daha empatik bir şehir oluşturabilir? Mimarlık daha kardeşçe bir toplum için vatandaşları güçlendirebilir mi?

Mimar Guto Requena, stüdyosundaki süregelen araştırmalardan örnekleri ve interaktif deneyimleri nesneler, iç mekanlar, mimarlık ve kent mobilyaları yoluyla sunarken, izleyicileri küresel krizler hakkında düşünmeye ve olası gelecek senaryolarına davet ediyor.

Etkinlik dili İngilizcedir.

Guto Requena, 1979’da Sao Paulo Eyaleti, Sorocaba’da doğdu. São Paulo Üniversitesi’nde Mimarlık ve Şehir Planlama Yüksek lisansını tamamladı ve dokuz yıl boyunca NOMADS.USP – São Paulo Üniversitesi İnteraktif Yaşam Araştırmaları Merkezi’nde araştırmacı olarak çalıştı. 2007 yılında “Hibrit Yaşam: Siber Kültür Çağında Etkileşim ve Tecrübe” konulu yüksek lisans tezini sundu ve 2008 yılında Estudio Guto Requena’yı kurdu. O zamandan beri birçok ödül kazandı ve dünya çapında 20’den fazla ülkede ders verdi ve sergi düzenledi. Guto, 2012-2015 yılları arasında Brezilya’nın önde gelen gazetelerinden Folha de São Paulo’da tasarım, mimarlık ve şehircilik üzerine bir yazı yazdı ve birkaç dergiyle iş birliği yaptı.  2011’den beri TV, web ve sinema dizileri düzenliyor ve aynı zamanda senaryo yazarlığı ve ev sahipliği yapıyor.

Estudio Guto Requena, farklı tasarım ölçeklerindeki hafıza, kültür ve şiirsel anlatılara değinir: nesneler, mekanlar ve şehirler. Stüdyonun projelerinin merkezinde, dijital teknolojileri duygusal bir şekilde denemenin önemi yatıyor. İnteraktif Kamusal Mobilya ve Kent Sanatı ise stüdyonun en son odağa aldığı unsurlar.

Etiketler

Bir cevap yazın