VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar: Lütfen Rahatsız Etmeyin

VitrA ve TSMD işbirliğiyle gerçekleştirilen “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi”nin ikinci sergisi, 5 Kasım’da Ankara’daki TSMD Mimarlık Merkezi’nde ziyarete açılıyor. Küratörlüğünü Mimar Ertuğ Uçar’ın yaptığı ve 30 Kasım’a kadar görülebilir.

Küratörün “Koca yılın yüklendiği 15 gün, 350 günü silme gücünde 2 hafta” diye tanımladığı tatil kavramına odaklanan sergi; 5 sanatçı ve tasarımcının yaklaşımıyla, bireylerin tatil mekanı algısını ortaya koyuyor. Tatil fikrinin izlerini evden, hatta şekillendiği zihinden başlayarak süren sergide; Metehan Özcan, Kerem Ozan Bayraktar, Nermin Er, Burak Arıkan ve Meriç Kara’nın yapıtları izlenebiliyor. Serginin ismi, otellerde oda temizliğini erteleme talebini ileten “Lütfen rahatsız etmeyin” cümlesinden hareketle, kişinin tatil mekanında da peşini bırakmayan rutin zincirinden kurtulma arzusunu temsil ediyor.
 
VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında ayrıca, 2000 yılından bu yana üretilmiş turizm ve rekreasyon yapılarından oluşan bir seçkiye yer veren bir kitap yayımlandı. Kitaptaki yapılar; tatil, eğlence ve dinlenme alışkanlıklarımızın nasıl değiştiğiyle ilgili önemli ipuçları veriyor.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi Sunar:

LÜTFEN RAHATSIZ ETMEYİN
Tatil Kavramı Üzerine Bir Sergi
 
TSMD Mimarlık Merkezi
Dumlupınar Bulvarı, Eskişehir Yolu 7. Km, 2123. Sokak – Kentpark AVM Arka Cephesi
 
5-30 Kasım 2013 / Pazar hariç her gün 10:00-20:00 saatleri arasında
 
www.vitracagdasmimarlikdizisi.com

Etiketler

Bir cevap yazın