VI. Kültür Araştırmaları Sempozyumu: Mekân ve Kültür

"Mekân ve Kültür" başlıklı VI. Kültür Araştırmaları Sempozyumu, Türkiye Kültür Araştırmaları Derneği ile Kadir Has Üniversitesi tarafından 8-10 Eylül 2011 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde düzenlenecek.

Kadir Has Üniversitesi ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin birlikte düzenlediği ‘Mekân ve Kültür 2011 Sempozyumu’, farklı disiplinlerden mekân üzerine çalışan birçok araştırmacı ve akademisyeni Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde buluşturuyor.

8-10 Eylül 2011 tarihlerinde gerçekleşecek olan sempozyuma Türkiye’de mekân ve kültür alanında yaptıkları çalışmalarla tanınan birçok araştırmacı ve akademisyenin yanı sıra, antropoloji, kültürel coğrafya ve sosyoloji gibi disiplinlerde mekân çalışmalarının yönünü belirleyen Edward Soja (UCLA, Los Angeles), Setha Low (CUNY, New York), ve Ayşe Öncü (Sabancı Üniversitesi) gibi tanınmış akademisyen ile yazar Mıgırdiç Margosyan da davetli konuşmacı olarak katılacak.

Sempozyum programında “Yeşilçam Mekânları”, “Diaspora Mekânları”, “Mekân ve Cinsiyet İdeolojileri”, “İstanbul’u Yıkarak Yapmak”, “Bellek, Mekân, Siyaset” gibi mekân ve kültür olgularına farklı görüş açılarından yaklaşımları temsil eden birçok oturum başlığı dikkat çekiyor.


Etiketler

Bir yanıt yazın