VELUX, Daylight Talks Etkinliğine Tüm Mimarları Davet Ediyor

VELUX, tüm mimarları gün ışığının mimari tasarımlardaki rolünü yenilikçi yollarla düşünmeye teşvik etmek ve onlara ilham vermek için 20 Eylül’de Daylight Talks etkinliğini düzenliyor.

Kuruluşundan bu yana VELUX Group, işbirliği ve paylaşımın inovasyonu yönlendirme konusunda büyük öneme sahip olduğuna inandığı için öğrenciler ve profesyonellerle gün ışığının mimarideki rolü hakkında sürekli iletişim halinde olmaya kendini adamıştır. Daylight Talks, mimaride doğal ışığın önemini keşfediyor ve gün ışığı ile etkin çalışmalar yapan önemli mimarları düzenlediği eğitim ve etkinliklere davet ediyor. Bu kapsamda 20 Eylül 17:00-18:15’de Stefano Ciurlo Walker ve Aurora Armenta Ruiz katılımıyla gerçekleşecek olan konuşmada bir bahçe, bir kamusal alan ve iki binadan oluşan üç farklı Estar stüdyosunun gün ışığıyla olan çalışmaları ele alınacak.

Daylight Talks, DAYLIGHT & ARCHITECTURE tarafından ve dünyanın önde gelen mimarlık okullarıyla ortaklaşa düzenlenen bir dizi ücretsiz, çevrimiçi video konferanstır.

Bu sohbetler, mimaride doğal ışığın kullanılmasının önemini araştırıyor, proje ve eğitim programlarında gün ışığı ile aktif olarak çalışan tasarımcılara ve eğitimcilere yer veriyor. Bu konuşmaların odak noktası her zaman tasarımda doğal ışığın kullanımı olsa da, her konuşmacı konuya benzersiz bir bakış açısı getiriyor.

Velux Group tarafından desteklenen Daylight Talks, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) ve Avrupa Mimarlık Eğitimi Birliği (EAAE) tarafından onaylanmıştır.

20 Eylül’de Aarhus Mimarlık Okulu’nda gerçekleşecek olan etkinlik 45 dakika sürecek olup, devamında 30 dakikalık Soru-Cevap oturumu ile sonlandırılacaktır. Aşağıdaki link üzerinden etkinliğe kayıt olabilirsiniz.

https://www.conferencemanager.dk/24af27a04a3544fd95b7a5017d3769d3/signup


ESTAR hakkında
ESTAR, Aurora Armental Ruiz ve Stefano Ciurlo Walker tarafından kurulmuş bir mimari, peyzaj ve tasarım stüdyosudur. Stüdyonun çalışmaları, tarihi ve kültürel değeri olan binalar, şehirler ve bölgeler için hassas çalışmalara odaklanarak çeşitli ölçeklerde netlik ve kesinlik arar.

2014 yılından bu yana ESTAR, İsviçre – Cenevre’nin tarihi merkezi olan Ancien Manège’de, 2021’de tamamlanan 19. binicilik salonunun dönüşümü ve Bastion Saint-Antoine, arkeoloji müzesi ve kamusal alan projesi gibi çeşitli projeler üzerinde çalışıyor.

Aurora Armental Ruiz ve Stefano Ciurlo Walker Hakkında
Aurora Armental Ruiz, ETSAB Barselona’da mimarlık, Bölge Yönetimi: Şehircilik, Peyzaj ve Çevre alanında Yüksek Lisans ve Peyzaj Yüksek Lisans eğitimi aldı. ETSAB Barcelona’da ders verdi, Kingston Üniversitesi’nde ve East London Üniversitesi’nde master yaptı.

Stefano Ciurlo Walker, Barselona’daki ETSAB’de, Mimarlık Derneği’nde ve Londra Metropolitan Üniversitesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Bina Restorasyonu alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. ETSAB Barcelona, Nottingham Üniversitesi ve Londra Metropolitan Üniversitesi’nde ders verdi, Kingston Üniversitesi ve East London Üniversitesi’nde master yaptı.

Aarhus Mimarlık Okulu (Aarhus School of Architecture)  Hakkında
Aarhus Mimarlık Okulu, mimari gelişim için seçkin bir İskandinav kurumu olma tutkusuyla, biri sanatsal, biri bilimsel ve diğeri uygulamaya dayalı olmak üzere mimaride üç yaklaşıma odaklanan akademik bir eğitim sunmaktadır. ​

VELUX Çatı Pencereleri hakkında detaylı bilgi için: www.velux.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın