VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 12 (Online): “Mies On Scene”

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri kapsamında, Barselona Pavyonu'nun yapım öyküsünün anlatıldığı “Mies On Scene” filmi gösterime giriyor. 24 Aralık Perşembe, 20:30 – 21:30 saatleri arasında gösterimi yapılacak filmin açılış konuşmasını Elif Kendir B. yapacak.

Program

Tarih: 24 Aralık Perşembe, Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.

Saatler:
20:15-20:30 Elif Kendir B. açılış konuşması, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın
20:30-21:30 “Mies On Scene” film gösterimi. Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.
21:45-22:00  Elif Kendir B. ile film hakkında soru-cevap, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın. Film izleyip, soru-cevap kısmına katılanlar arasından yapılacak çekilişle 3 adet “Az Yeterlidir – Mimarlık ve Asketizm Üzerine” kitabından hediye edilecektir.

“Mies On Scene” Hakkında

Ludwig Mies van der Rohe ve Lilly Reich’in 1929’da devrimci fikirlerini sahneledikleri bir başyapıt olarak tasarladıkları Barselona Pavyonu, mimarlık tarihini değiştirdi. Bina sadece 8 ay varlığını sürdürdü, ancak paradoksal olarak imajı her zaman mimar nesillerin hafızasında kaldı ve onları etkiledi. Nihao Films ile Mies van der Rohe Vakfı ortaklığında çekilen belgeselde bu önemli yapının tasarım süreci anlatılıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın