VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 09 (Online): “Renzo Piano: The Architect of Light”

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri kapsamında, "Renzo Piano: The Architect of Light" filmi gösterime giriyor. Renzo Piano'nun son dönemde yaptığı mesleki çalışmalarını belgeleyen filmin gösterimi 30 Eylül Çarşamba 20:30 – 22:00 saatleri arasında yapılacak. Açılış konuşmasını ise mimar Onur Teke yapacak.

Program

Tarih: 30 Eylül Çarşamba, Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.

Saatler:
20:15-20:30 Onur Teke açılış konuşması, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın
20:30-22:00 “Renzo Piano: The Architect of Light” film gösterimi. Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.
22:15-22:30 Onur Teke ile film hakkında soru-cevap, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın. Film izleyip, soru-cevap kısmına katılanlar arasından yapılacak çekilişle 3 adet “Le Corbusier Türkiye’de – İzmir Nazım Planı 1939 – 1949” kitabından hediye edilecektir.

“Renzo Piano: The Architect of Light” Filmi Hakkında

İspanyol yönetmen Carlos Saura, dünyanın en ünlü İtalyan mimarlarından biri olan Renzo Piano’nun dehasını gözler önüne seriyor. Yönetmen, Paris’teki Centre Pompidou, Roma’daki Auditorium Parco della Musica ve Manhattan’ın ortasındaki New York Times Binası gibi yapıların arkasındaki isim ile İspanya, Santander’deki Botín Center’ın tasarımı sırasında buluşuyor. Hikaye, Piano’nun yaratıcı sürecini yansıtıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın