VBenzeri Mekan Film Gösterimleri 08 (Online): Visual Acoustics: The Modernism of Julius Shulman

VBenzeri Mekan Film Gösterimleri kapsamında, "Visual Acoustics: The Modernism of Julius Shulman" filmi gösterime giriyor. "Dünyanın En Etkili Mimari Fotoğrafçısı" olarak anılan Julius Shulman’ın hayat hikayesini ve kariyerini belgeleyen filmin gösterimi 25 Ağustos Salı 20:30 – 22:00 saatleri arasında yapılacak. Açılış konuşmasını ise filmin Animasyon ve Görsel Tasarımcısı Emre Veryeri yapacak.

Program

Tarih: 25 Ağustos Salı, Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.

Saatler:
20:15-20:30 Filmin Animasyon ve Görsel Tasarımcısı Emre Veryeri açılış konuşması, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın
20:30-22:00 Visual Acoustics: The Modernism of Julius Shulman, Online gösterime kayıt olanlara gösterim saati öncesi izleme adresi ve şifre gönderilecektir.
22:15-22:30 Emre Veryeri ile film hakkında soru-cevap, VBenzeri Instagram Canlı-Yayın. Film izleyip, soru-cevap kısmına katılanlar arasından yapılacak çekilişle 3 adet “Tüm Yönleriyle Mimari Fotoğraf” kitabından hediye edilecektir.

Visual Acoustics Theatrical Trailer from Kaleidoscope Mediaworks on Vimeo.

Julius Shulman’ın Hikayesi: Visual Acoustics

Dustin Hoffman tarafından anlatılan Visual Acoustics, birçok kişi tarafından “dünyanın en etkili mimari fotoğrafçısı” olarak anılan Julius Shulman’ın hayat hikayesini ve kariyerini belgeliyor.

Shulman’ın fotoğrafları, Güney Kaliforniya’nın 20. yüzyılın ikinci yarısındaki enerjisini ve iyimserliğini gözler önüne seriyor ve dönemin ikonik mimarisini tüm dünya ile paylaşıyor. Fotoğraflar, 1930’lardan Shulman’ın 2009’daki ölümüne kadar, aralarında Frank Lloyd Wright, Richard Neutra, John Lautner ve Frank Gehry’nin de bulunduğu en önde gelen Amerikalı modern mimarların çalışmalarını ölümsüzleştiriyor. Bu ödüllü film, hem modern mimarinin evriminin bir kanıtını hem de Julius Shulman’ın unutulmaz imgeleriyle renklenen bir vizyonerin neşeli bir portresini izleyicilere sunuyor

Visual Acoustics, Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Belgesel dalında Mercedes-Benz Seyirci Ödülü’nü, Austin Film Festivali’nde En İyi Belgesel dalında Seyirci Ödülü’nü, Lone Star Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Belgesel dalında Büyük Jüri Ödülü’nü ve Newport’ta Belgesel Film Yapımında Üstün Başarı Ödülü’nü kazandı.

Etiketler

Bir yanıt yazın